MTÜ Rehviliit tegevjuht Kaur Kuurme paneb vanarehvide käitlemise probleemi lahendamiseks ette senisest rohkem kontrollida rehvimüüjaid, ja need, kes seda illegaalselt teevad, eraldi maksu alla panna. Foto: Sven Arbet

Nii on Raadile mitme-setme aasta jooksul kogutud peaaegu 15 000 tonni oma elu ära elanud rehve, millest ümbertöötlemisse on suunatud tühine kogus. Seda suuresti põhjusel, et Eestis pole ettevõtet, kes vanarehvide töötlemisega, näiteks rehvigraanulite tootmisega tegeleks.

Raadi rehvihunnik n-ö kuulub MTÜ-le Rehviringlus, mis on selle haldamise delegeerinud OÜ-le Rubronic, kel omakorda koostööpartnerid. Viimasele andis keskkonnaamet läinud aasta 8. detsembril kaheaastase jäätmeloa. Selle kohaselt peab rehvihunnik olema Raadilt kahe aasta pärast kadunud. Rubronic on siiani suutnud tingimusi täita, mõned koormad rehve on viidud meie naaberriikidesse, põhiliselt toimub ümbertöötlemine kohapeal, sest Rubronic valmistab rehvidest ise ka kummigraanuleid ja purustab neid kütuseks sobivasse fraktsiooni.

Avalehele
8 Kommentaari
Loe veel: