„Oleme nii kaitseväe kui Kaitseliidu esindajatega kohtunud ja edastanud neile juhised bioohutuse tagamiseks metsas. Nakkuse leviku ning uutesse piirkondadesse edasikandumise vältimiseks tuleb kogu võimaliku nakkusohtliku materjaliga kokkupuutunud varustus, rõivastus, jalanõud ja sõidukid põhjalikult puhastada.“

Nakkusohtlikud on nii surnult leitud metssead, nende sisikonnad, nahk ja nende eritistega (veri, väljaheited, sülg) kokkupuutunud materjalid. Seakatku viirus on keskkonnatingimustele väga vastupidav ja võib looduses säilida aastaid. Bioohutusmeetmete rakendamine on väga oluline, sest just inimene on kõige suurem risk taudi levikul.

Kaitseväe peastaabi ülema, õppuse Kevadtorm juhi kommodoor Igor Schvede sõnul suhtutakse võimalikesse riskidesse vastutustundlikult. „Oleme veterinaar- ja toiduametist saanud vajalikud juhised seakatku leviku ennetamiseks ja edastanud need kõigile osalejatele,“ ütles kommodoor Schvede. „Seoses Kevadtormi lõppemisega alustasime juba eile õppusel osalenud sõidukite puhastamist ning sõdurid pesevad oma riided ja puhastavad varustuse. Samuti hooldavad ja pesevad üksused oma varustust ja sõidukeid täna.“