„Tänavu plaanime kokku osta ja purki panna 2200 tonni kurki, sellest 1400 tonni üheteistkümnelt kohalikult kasvatajalt,” rääkis Orkla Eesti toidu- ja jookide valdkonna turundusdirektor Marek Viilol. Sellest kogusest valmistatakse 45 eri sorti kurgihoidist, millega täidetakse 3,5 miljonit purki või tünni. Tooted müüakse lisaks Eestile ka Soomes, Rootsis, Lätis ja Leedus.

„Üldjuhul ostame väikest kurki, mis läheb purki tervena, suured lähevad viiludena ja kõverikud kuubikutena,” selgitas turundusdirektor. Eestist esimesel päeval kokku ostetud 15 tonnist kurgist olid enamus suured ja neist valmistati kõige populaarsemat toodet – võileivakurki – mille viilud pannakse usinate naiste poolt purkidesse käsitsi.

Enne kurkide viilutamist, mida teeb masin, need sorteeritakse, pestakse mullivannis puhta vee sees ja lõigatakse sabad tagant ära, juhul kui mõni „saba” on külge jäänud. Purki pandud kurgiviiludele kallatakse kuum marinaad, keeratakse kaaned peale ja steriliseeritakse. Põhietapid on samad, nagukoduski kurke hoidistades, kuid videost on võimalik näha, kuidas käib asi tööstuses.