Eesti Vabaõhumuuseumi jõuluküla tutvustamine muuseumi Pika tänava kohvikus. Sündis ajalooline sasipund ar ehk 1938. aasta laulu- ja mänguseltsi prouad koos eri ajastute jõulusaadikutega (vasakult): peavarahoidja Elvi Nassar ehk Ella Naaskel ja turva-tehnojuht Hardi Ojaste ehk jõuluvana Jakob; paljurahvuselise Eesti kes kuse juht Einike Sooväli ehk jõulusokk Juhan ja püsinäituse kuraator Aile Heidmets ehk Anna; näituseosakonna juhataja Dagmar Ingi ehk Dagmar ja teadur Hanno Talving ehk näärivana Vello. SVEN ARBET

Jõuluküla Sepa talus 2008. aastal. Sepp tagus rauda ja mina sepa naisena oli kambris ennustamas. Tuleviku kuulutamise vahendiks olid tassid, mille alt tuli välja mõni tähenduslik vidinake: sõrmus, võti, niidirull, nukuke, raha jmt. Mitmelgi puhul jäi väljavalitud tassi alla nukuke – pere juurdekasvu kuulutaja. Mõni noorik siis punastas ja teatas vaikselt: jah, nii ongi, aga välja veel ei paista.

Kord tuli vene rahvusest, uhkes karusnahas Moskva daam. Mingi ennustus oli puudutanud tema abielu, mille püsimises olid tal tekkinud väikesed kahtlused. Prouale ei andnud mu ennustus rahu, ta tuli tagasi, et minult nõu küsida.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: