Kaelus on kootud edasi-tagasi ning katab osaliselt ka õlgu. Kes villast lõnga vastu kaela ei soovi, võib selle osa kududa mõnest teisest materjalist ning õlgadele jääva osa võib teha maavillasest lõngast, mis on tõeliselt mõnus ja soojendav. Pille Hermann

Kes villast kaela ümber ei armasta, võib kaeluse kudumiseks leida nii mõnegi mõnusa materjali, olgu selleks siis puuvillasegune või hoopiski imepehmest alpakavillast lõng. Kui kasutada jämedamaid vardaid ning ka lõng pole kõige peenem, saab lihtsa kaeluse valmis ühe õhtuga.

Töö käik

Kaelus on kootud edasi-tagasi kahekordsest maavillasest lõngast nr 3 varrastega. Looge 160 silmust. Töö algusesse tehke 5 rida parempidiselt – sellest moodustub ripskude, mis ei lase kaeluse servadel rullima hakata. Edasi kuduge esimesed 5 silmust pahempidi, järgmised 5 silmust parempidi. Seejärel 10 silmust pahempidi ning 5 silmust parempidi. Jätkake, kuni vardale on jäänud 10 silmust ning neist 5 kuduge parempidi ja viimased 5 pahempidi.

Kuduge 11 rida edasi-tagasi ning seejärel kahandage töö pahemal poolel (12. real) nendes parempidi koe siiludes, kus on 10 silmust. Kahandada tuleb 10 erinevas siilus. Edasi kuduge 7 rida ning kahandage 8. real taas kord igas laias parempidi koe siilus. Jätkake sarnaselt kudumist ning kahandamist igal 8. real, kuni siilu 10 parempidisest silmusest on järel 3 silmust.

Seejärel jätkake kudumist 1:1 soonikuga, mida on kootud 50 rida – nii jagub kaelust ka tagasi keeramiseks. Soovi korral heegeldage töö üle. Tehke kaeluse ülemisse otsa 2 nööpauku ning õmmelge ka nööbid.