Villu Baumann
Kala koosneb kahest servadest kokku liimitud küljetükist koos saba ja uimedega. Viimased võivad olla ka eraldi lõigatud ning küljetükkide vahele või peale liimitud.
Lae all hõljuvad kalad tekitavad ruumi müstilise ja mängulise atmosfääri.

Villu Baumann

Kõigepealt valmistage papist kalakujuline šabloon. Tähistage šablooni küljed numbritega, et vältida kahe ühepoolse külje lõikamist. Seejärel otsustage, milliseid kaunistamisvõtteid kasutate, sest osa tehnikaid (intarsia, põimetehnika) tuleb teha enne poolte liimimist. Pärast liimimist saab kala kaunistamiseks kasutada batikat, põletust või värvimist.
Kõigepealt valmistage soovitud kujuga šabloon.
Villu Baumann
Ühele väljalõigatud kala poolele joonistage liimimispiir. Katke joonest väljapoole jääv pind PVA-liimiga. Asetage liimiga kaetud poolele teine vastaspool. Suruge pooled kokku ja jätke kuivama.
Toalillede keskele asetatud kalad tekitavad akvaariumi efekti.
Villu Baumann
Seejärel viimistlege kala servad. Need vajavad noa või kääridega ülelõikamist. Äärte sakiliseks tegemiseks saab kasutada auguraudu, õhukese naha puhul ka siksak-kääre.
Batikatehnikas kaunistatud kala.
Villu Baumann
Esiosa jäägu esialgu liimimata, sest kala tuleb vatiinijäätmeid täis toppida ja alles siis kinni liimida.
Viimistlemisel on kasutatud atsetooniga toonitamist.
Villu Baumann
Kala pea koosneb kahest ovaalsest nahatükist: üla- ja alalõuast. Tüki sobiv suurus leidke paberist proovitüki abil. Üla- ja alalõug võivad vajadusel olla eri suurusega. Neile on enne liimitud rulli keeratud “huuled”, ülemisele ka silmad. Silmadeks sobivad nööbid, needid, puidust või klaasist munad, pärlid, iseliimuvad plastist silmad.
Segatehnikas kujundatud kalafiguur.
Villu Baumann

Kalade kaunistamiseks saab kasutada mitut tehnikat – batikat, aplikatsiooni, põletust, kortsutamist, akrüülvärve, tilgatrükki, intarsiat, isegi põimimist jne.