Lilleõied on valmis, tuleb vaid need paika asetada. Kui soovite ka pisut värvi, siis maalige eset, enne kui see on päris tahkeks tõmbunud. Värvimiseks sobib vana pintsel. Astrid Lepik

Tsement on laialt kasutatav ehitusmaterjal, millest saab hõlpsasti valmistada ka väikseid skulptuure ja aiakaunistusi.

Näiteks sobivad kuivsegust tehtud küünlajalad ja dekoratsioonid aialauda kaunistama ning ühtlasi hoiavad laudlina kinni, et tuul seda suvisel peol minema ei puhuks.

Lilleõite tegemiseks võtke puidust alus, katke see kilega ja määrige toiduõliga, et kuivanud eseme sealt hiljem kätte saaksite.

Valmistage pakendil oleva juhendi järgi segu. Segu tuleks valmis teha võimalikult kiiresti ja parajas koguses, sest järgmiseks päevaks on see juba kõva ega sobi enam meisterdamiseks.

Eset vormides kasutage kummikindaid. Kui ise ei oska sobivat kuju välja mõelda, võite kasutada vanu kausse või taldrikuid, sobivad ka plastpudelid.

Küünlaümbrise tegemiseks võtke kaks pudelit, üks suurem, teine väiksem. Lõigake suurel pudelil üleliigne osa ära ja täitke see tsemendiseguga. Nüüd valage väiksem pudel vett täis ja vajutage suurema pudeli sisse. Ärge unustage pudeleidki enne õliga kokku määrida.