Foto: Rauno Volmar

Sünnitusmaja toetusfondi juht Eeva Kauba sõnul on plaanitav seade sünnitusmaja igapäevatööd oluliselt tõhustav töövahend, kuna aitab avastada raseduse ja sünnitustegevuse ajal võimalikke loote hapnikuvarustuse häireid.

“KTG aparaat registreerib loote südametoonid ja ema emakakontrakstioone ning võimaldab hinnata sündimata laste terviseseisundit.”

Kauba sõnul aitab saadav täpne info personalil kiirelt reageerida olukordades, kus sekkumine on oluline. “KTG aparaat on veekindel ja seda saab kasutada ka vees. See on oluline, sest veesünnitus kogub populaarsust,” lisas Kauba.

Salvesti turundus- ja tootearendusjuht Aulike Miljand lisas, et nüüdseks juba kaheaastane koostöö Pelgulinna Sünnitusmajaga on hästi sujunud ning selle aasta esimese poolega on Salvesti Põnni toodete ostjate abiga kogenud juba ligi 5500 eurot. “Meile on tähtis, et Eesti laste ravivõimalused oleksid kõrgel tasemel ning on loomulik, et Eesti ainsa lastetoitude tootjana anname me sellesse oma panuse,” ütles Miljand.

Salvest toetab Pelgulinna Sünnitusmaja 2013. aastast. Pelgulinna Sünnitusmaja saab toetada, ostes Salvest Põnn lastetoite, mille iga toote müügist läheb 1 sent haigla toetuseks.

Uus seade plaanitakse kasutusele võtta eeloleval suvel.