Sunnirahad inspektsioonile on maksmata ning kui ettevõte jäätmeid ära ei korista, ootab neid ees järgmine, sedakorda 25 000 euro suurune nõue.

Vanadesse farmidesse, laoplatsidele või tühermaale kokku kogutud rämpsu ei hakka osa ettevõtteid koristama isegi siis, kui keskkonnainspektsioon on neile määranud trahvi või sunniraha. Lahendust loodetakse finantstagatise nõude kehtestamisest.

“Kui omavahel kokku saame, siis hiljemalt kolmanda teemana tuleb ikka jutuks see prügi,” nendib kohalik külaelanik Raplamaal Purkus Lindefarmi territooriumil vedelevatele prügikuhjadele viidates. 

Keskkonnainspektsioon kohustas prügi sinna vedanud ettevõtet ORS RECYCLING platsi 2. aprilliks puhtaks tegema. Kuid siiani pole mõju avaldanud ka määratud sunniraha – 2000 ja 20 000 eurot.

Samasuguse ootusega heidavad pilke vana viljakuivati poole Sõmeru küla elanikud Järvamaal. Seal käib hoopis omamoodi trall, kus ühel kinnistul askeldab koos kaks ettevõtet – osaühing Metoxa, mis on kuivati hoonetesse ehitusjäätmeid vedanud, ning kuivati omanik, osaühing Scand Finance, mis tambib seal maasse vanu betoonijääke ja ehituskive.

Avalehele
10 Kommentaari
Loe veel: