Kui arvestada mullu maksu- ja tolliameti avastatud illegaalse e-vedeliku kogus ümber legaalse e-vedeliku jaemüügihinda, saaks selle müügist umbes 2,3 miljonit eurot. Veelgi murettekitavam on aga see, et keegi ei tea selle illegaalse e-vedeliku koostist ega ohutust – USAs on viimase poole aastaga saanud tuhanded e-sigareti tõmbajad kopsukahjustusi ja 60 on surnud.

Teadlased ja arstid pole endiselt selgusele jõudnud, kui kahjulik on e-sigareti kasutamine, aga kindlalt on teada, et kontrollimata koostisega illegaalsed e-vedelikud on tarvitajaid tapnud.

Tarbija jaoks on musta turuga kaasnev suurim probleem see, et ta ei tea, millest e-vedelik koosneb. Toote pakendil võivad olla sisalduvad komponendid üles loetud, aga see ei pruugi tõele vastata.
Milline on konfiskeeritud e-vedelike täpne koostis, seda maksu- ja tolliamet üldjuhul ei tea. Kui palju illegaalsetest saadetistest piiril või postipakkides maksu- ja tolliameti kontrollist läbi lipsab, ka see on teadmata.
Kui maksu- ja tolliamet avastab postipakist e-vedelikku, siis üldjuhul selle tellinud inimese vastu menetlust ei alustata ja rikkujat välja ei selgitata, vaid saadetist maale ei lubata. Ebaseaduslikult e-vedeliku riiki toomise eest on aga päris karmid karistused.

Avalehele
30 Kommentaari
Loe veel: