“Hingelt põllumees, aga pigem nõustaja,” iseloomustab ennast Arvo Aller ja lisab, et võib-olla see ongi tema eelis, et ta ei pea iga päev olema oma tootmise juures, vaid vaatab laiemat pilti. Jaanus Lensment

Jõulurahu valitsus oli meil Andres Tarandi oma. Nüüd siis jõulurahu minister! Vaatan siin Jõhvis teie kontoris ringi: ägeda maja on põllumehed ehitanud. Aga milleks põl­lu­meestele linna maja? Põl­lumees peab põllul olema, mitte majas istuma.
Põllumehed on ikka ehitajad olnud, küll ehitanud külaseltside maju, küll kirikuid. Nüüd, talupidajate liiduna, suutsime korda teha ühe maja, kus on nii kooskäimise kohad kui ka põllumeeste, metsameeste info-, nõuande- ja raamatupidamisteenus. 2010, tänu Euroopa Liidu toetusele, sai maja korda, suuremaks ehitatud.
Kas ukrainlased võivad siin tööl käia? Näiteks õpetajad, kes paar kuud maasikaid korjates panevad taskusse Ukrainas saadava aastapalga?
Jah, ukrainlased teevad head tööd. Minu küsimus on aga, miks meie inimene käib Soomes maasikaid korjamas, kui ta võiks seda ka kodus teha. Kas võimalus töötada kodu juures oma lähedaste ligiduses siis ei motiveeri, et pean minema Soome?

Avalehele
144 Kommentaari
Loe veel: