Foto: Tiit Grihin

Kõik need vabaõhurestoranid on laiali paigutatud 175-kilomeetrisele järveäärsele trassile, seega on võimalik vältida suuri rahvakogunemisi ja ei seata ohtu kellegi tervist.

Külastajatele pakutakse kõike kõige paremat, mis kohalikust toormest üldse valmistada saab, nii traditsioonilist Peipsi toitu kui ka tänapäevase aksendiga valmistatud roogasid.

Peipsi Toidu Tänav toimub sel aastal kolmandat korda ja on siiani olnud väga populaarne nädalavahetuse veetmise koht kogu perele. Augusti lõpp on Peipsimaal kõige rikkalikum aeg just toidu poolest - valminud on kõik aiaviljad, metsades on seened ja ulukid, järvest tuleb värsket kala, ja kõik see on värske, lõhnav ning mahlane.

Vaata videot 2019. aasta Peipsi Toidu Tänava festivalist.

On suur lust sellest kõigest toitu valmistada ja teistelegi pakkuda. Seetõttu on avatud ka kõik meie toiduteel olevad müügipunktid, et külalised saaksid sellest rikkalikust sahvrist kaasa osta kogu aastaks vajamineva toidupoolise.

Ka sel aastal on avatud jupike Peipsi Toidu Veetänavat, kus ujuvrestoranidel tehakse sõitu ja toitu, liikudes mööda Emajõge.

Pop-up restoranid on avatud 22.augustil kell 11-21 ja 23.augustil kell 11-17.

Peipsi Toidu Tänavat korraldab MTÜ Peipsimaa Kogukonnaköök koos Peipsi Toit võrgustiku liikmetega. Lisaks sellele suurepärasele augustilõpu üritusele korraldame juulis ka kogu Peipsimaa suurimat ja populaarseimat Rääbisefestivali.

Sel aastal toimub Rääbisefestival 18.juulil kell 10-17. Planeerime Rääbisefestivali teha inimkontaktohutuks, seega toimuvad erinevad müügikohad, õpitoad ja tegevused laialipillutatult mööda Kasepää ridaküla Jõgevamaal. Tuleb samuti tore ja ilus Peipsi Toidu nautimise päev kogu perele!

Foto: Tiit Grihin
Foto: Tiit Grihin
Foto: Ülle Jukk