Rakvere linnapea Triin Varek vabaõhukeskuse suurust näitamas, tema taha jäävad vaatekohad 4200 kontserdikülastajale. Foto: Sven Arbet

Tõesti-tõesti, Rakvere Vallimäele sündiv vabaõhukeskus on nii suur, et suudab ära mahutada kõik Türi elanikud. Aga ka Tapa, Põlva, Kiviõli, Elva, Saue, Jõgeva või Rapla omad. Mingit probleemi poleks Põltsamaa, Paldiski, Sindi, Kunda või Kärdla rahvaga. Ruumi jääks ülegi!

Sel taustal on mõistetav, miks lõuapoolikud on sotsiaalmeedias ristinud Vallimäe vabaõhukeskuse kohalikuks kolosseumiks, pidades silmas selle hiiglaslikkust, kolossaalsust.

Rakvere Vallimäe vabaõhukeskusse, on kavandatud lausa 4200 kohta mäeveergudel, lisaks 1500 eraldi istekohtadena. 800 kohaline amfiteater. Musumägi, vaateplatvorm, sild üle vallide, tuletorn, väikesed tornid kaamerate jaoks...

Millised on täpselt linna juhtide ja kontserdikorraldajate plaanid saab aga lugeda artiklist: "Rakveres valmiv kolosseum mahutab kolmandiku linlastest".

Nüüd piilumegi Rakvere sajandi ehitist ümbritsevate aedade taha, et oma silmaga näha, milline hakkab välja nägema 1. augustil avatav kompleks. Taustaks ja võrdlkuseks aga fotosid punklaulupidudest, mille ajal oli Vallimäel väidetavasti 5000 pealtvaatajat ja laval 2000 esinejat.