Eesti 2020. aasta künnivõistluse esimene päev Kuremaal Foto: Lii Sammler

Täna, võistluse esimesel päeval, avas mõõduvõtmise maaeluminister Arvo Aller. Endise konsulendina oskas ta hinnata künni tähtsust hea saagi saamisel. Ta lisas, et praegu, kui kogu Euroopa tahab järjest rohelisemaks minna, muutub künd taas olulisemaks. Vahepeal väga palju kasutatud minimeeritud põlluharimine nõuab palju taimekaitsevahendeid, künd hävitab aga umbrohu ilma keemiata.

Esimesel päeval võisteldakse kõrrepõllu kündmises. Võistlejaid oli küll tavapärasest vähem, nagu vaatajaidki, aga Eesti künnispordi võtmeisikud – mitmekordsed meistrid Jüri Lai, Raido Kunila ja Kaspar Järvala olid kohal. Neile pakkusid konkurentsi Indrek Mägi ja Priit Puuorg pöördatradel ning hulk koolinoori Olustverest ja Säreverest, kes kündsid tavaatradega. Kokku astus võistlustulle 12 meest.

Meistrite künd pakkus puhast silmailu, kuid mitu ilusat künnilappi oli ka noorte meeste seas. Kes kõige parema töö teevad, seda hindavad kohtunikud. Need täpse silmaga mehed hindavad vao sügvust ning sirgust, künni ühtsust, töökäikude nähtamatust, kamara katmist ja paljusid teisi künnielemente.

Homme küntakse rohumaad. Kahe võistluspäeva punktid liidetakse kokku ja võitjad selguvad homme õhtuks.