EPA mess 2020 Foto: Argo Ingver

Messi korraldava Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus ütles, et kõik on messiks valmis ja selle üle on hea meel, et eksponendid ja masinad on rivis. „Koroona ei ole osalejate osas väga suuri korrektuure teinud. Loodame, et põllumehed ja publik leiab meid üles,” märkis ta. „Oleme arvestanud, et jääme ilusti valitsuse poolt kehtestatud piirmäära sisse, milleks on 750 inimest.”

Eelmisel aastal oli külastajaid oluliselt rohkem, 2100 kahe päeva jooksul. Tänavu oodatakse kahe päeva kohta 1500 külastajat. Kusjuures maski kandmine on kohustuslik.

Sel aastal toimub üle 30 seminari, mis on mullusest vähem. „Ühest küljest on see COVIDi mõju ja teisalt eelmise aasta tagasiside, et programm on liiga tihe - samal ajal toimus mitmeid huvitavaid seminare. Ses osas oleme teadlikumalt muutnud selle natuke hõredamaks,” ütles Sõrmus.

Tema sõnul on põllumajandussektor väga kokkuhoidev seltskond. „Loomulikult oli palju kahtlusi ja kõhklusi, kas see sündmus saab toimuda, kuid kõik olid lõpuni optimistlikud, et saame hakkama,” lisas ta.