Hubei provintsis, kus asub viiruse epitsenter Wuhani linn, ei ole praegu karantiini veel lõpetatud. Foto: HECTOR RETAMAL, AFP

Hiinas, koroonaviiruse Covid-19 alguspaigas on uute nakatumiste arv langenud järsult. Täna ennelõunastel andmetel oli aga Hiinas uusi päevaseid nakatumisi 21 ja surnuid 8. Eile teatas Hiina ainult kaheksast uuest nakatunust ja seitsmest surnust.

Hiina alustas päevastest uutest nakatunutest teavitamist jaanuari keskpaigas. Kõige kõrgemas punktis oli päevaseid uusi nakatumisi 13. veebruaril – ligi 15 000, vahendas Bloomberg.

Kui Hiinas hakkavad inimesed tööle naasma ja püütakse taastada vahepeal tekkinud suurt majanduskahju, siis võib uute nakatunute arv taas tõusta. Hubei provintsis, kus asub viiruse epitsenter Wuhani linn, ei ole praegu karantiini veel lõpetatud.

Kuigi 60 miljoni elanikuga Hubei provintsis kehtestatud rangete karantiininõuete hind on olnud tohutu sotsiaalne ja majanduslik kahju, on see ekspertide sõnul aidanud vähendada viiruse levikut Hiina muudesse piirkondadesse ja laiemalt kogu maailma.

Kogu maailmas oli täna kl 11 seisuga 135 000 viirusse nakatunut ja 4990 surnut. Tervenenuid oli 70 400.

Eestis on tänahommikuse seisuga 41 haigestunut.

Hiinas on viiruse algusest saadik nakatunud 80 814 ja surnud 3177 inimest. Paranenud on 64 120 inimest. Üle 13 000 inimese on veel haigeid ja neist üle 4000 on kriitilises seisundis.

Teises suurimas haiguskoldes Itaalias on nakatunuid 15 133 ja surnuid 1016.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!