Koduõppe FB grupi avakülg Foto: HITSA

Interneti koduõppegrupis nimega Koduõpe tehnoloogia abil olevad materjale oli teisipäeva lõunaks jagatud enam kui 13 600 korda. Liikmeid on netikommuunil üle 6000 ja arv muudkui kasvab.

„Koduõppe grupp sündis sel päeval kui suleti Kristiine Gümnaasium, seega siis 6. märtsi õhtul Eesti Haridustehnoloogide Liidu eestvedamisel,” mainis Hariduse Infotehnoloogia SA ehk HITSA kommunikatsioonijuht Eva Toome.

Gruppi veavad kolm haridustehnoloogide ringkonnas väga tuntud kogenud haridustehnoloogi: Diana Veskimägi Pärnust, Siret Lahemaa Hiiumaalt ja Ingrid Maadvere Tallinnast.

Õpetajate sõnutsi on on koduõppegrupis nii positiivne ja töine meeleolu, et sa ei jõua veel oma küsimust lõpetada kui sellele saabub juba hulk asiseid vastuseid.

Et uusi õhinapõhiseid gruppe koduõppe tarvis kasvab nagu seeni pärast vihma on need kokku kogutud HITSA lehele.

Omaette grupid on näiteks informaatikaõpetajatel, klassiõpetajatel, matemaatikaõpetajatel, keeleõpetajatel, ajalooõpetajatel aga ka käsitööõpetajatel.

Omaette on kogunenud ka hariduslike erivajadustega laste õpetajad ja sotsiaalpedagoogid. Grupid on ka vene koolidele ja lapsevanematele.

„Nagu üks haridustehnoloog ütles: meeleolu on nagu laulupeol. Digipeol,” mainis Eva Toome.

Lisaks gruppidele on sündinud ka koolitajate koolituse materjalid, mida saab jälgida HITSA poolt kokku kogutuna ja salvestatuna Youtube kanalist.

***

Maaleht jätkab koduõppe ja e-õppe teema käsitlemist. Kirjutage rein.sikk@maaleht.ee .