Koroonaviirusse nakatunute vastuvõtu valmiduses haiglad on edasi lükanud tuhandete inimeste varem kokku lepitud tavavisiidid. Selle sammu tagajärg on ennustamatu, kuigi kindel on, et niigi pikad eriarstijärjekorrad pikenevad veelgi.

Dialüüsravi vajajatele, keemiaravil vähihaigetele, tõsiselt tervist ja elu ohustava seisundiga patsientidele ning erakorralise abi vajajatele on haiglad avatud, ja nemad hätta ei jää, aga ülejäänud peavad ootama.
“Minul jäi ära kopsuarsti vastuvõtt, mis pidi toimuma 26. märtsil,” rääkis Maalehele Saaremaal elav Maire Forsel, kes vajas aktiivset vähiravi 2018. aasta jaanuarist juulini ja on pärast seda viieks aastaks tablettravil. Lisaks küsis Forsel Kuressaare haiglast, mis saab tema korralisest onkoloogi vastuvõtust, aga seda ei osatud öelda.
“Ma ei hakka täpset arvu ütlema, aga me oleme ära öelnud kõik plaanilised visiidid, mis veel märtsikuusse on planeeritud ja neid on tuhandeid,” nentis Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Priit Eelmäe enda juhitava asutuse kliinikute kohta.

Avalehele
48 Kommentaari
Loe veel: