Foto: Riho Tammekand

Hugo Hiibus on kirjutanud oma raamatu „Piibu ja pliiatsiga“ sissejuhatuses: „Iga elu on lugu, aga mis mõtet on lugusid korrata? Ma pole Joosep Tootsi trikke teinud, olen ainult korra õunavargil käinud. Ma pole korraliku koolipoisi kaklust läbi teinud ja olen tänini kohtu poolt karistamata. On üks väike vabandav põhjus ja seegi marginaalne – minu elukutse.“

Eks see oli tema tagasihoidlik hinnang, sest Hugo elu oli täis põnevaid kohtumisi ja vestluseid.

Kuna Hugo Hiibus oli Eesti Huumoriliidu liige ja kuulus pikalt selle juhatusse, siis saigi planeeritud Eesti Huumoriliidu iga-aastasele „suvepäevale“, mis sedapuhku toimus 11. jaanuaril 2020, eriprogramm, mis oli pühendatud ainult Hugo Hiibusele.
Foto: Riho Tammekand

Huumorisõbrad ja Hugo Hiibuse lähedased käisid Hugo haual Metsakalmistul, hiljem toimus pubis Seiklustesse mälestusõhtusöök, kus muuhulgas toimus Hugo Hiibusest tehtud lühidokumentaalfilmi „Hugo seiklused huumorimaailmas“ esilinastus. Dokumentaalfilmis, mis sisaldas 21 videoklippi (viide Eesti Huumorimuusuemile, mis on Euroopas 21-ne ja mille loomisele Hugo Hiibus tugevalt kaasa aitas), sai näha katkeid Hugo loengust „Huumori mõistmisest“ ja muid naljakaid hetki tema elust.

Nii saigi mälestatud vanameistrit, et üks silm nuttis ja teine naeris ning vaatamata kurbusele said sündmusel osalejad ka naerda ja kõik veendusid, et Hugo jääb ikka jäädavalt meie südametesse elama oma rõõmu ja andekusega.
Foto: Riho Tammekand