Maalehe aastaraamat 2021 ettetellimine on alanud Maaleht

Iga rahvuse eripära väljendub selles, mida ta sööb. On olemas kindlad toidud, mida enamik eestlasi armastab, ja enamasti on kõikidel meie lemmiktoitudel pikad traditsioonid. Oleme üle saamas suurest kiir- ja valmistoidu vaimustusest ja otsime ka toidus oma juuri ning võimalusi oma kätega kõik ise valmis teha.

Ehkki poes on kõiksugust toidukraami saada, on näiteks leiva küpsetamisest, kodusest juustu ja koduõlle valmistamisest või liha ja kala suitsetamisest saanud paljudele põnev harrastus.
Aastaraamatus vaatlemegi, kuidas traditsioonilisi toite tehti põlvkondi varem, milliseid soovitusi oleks meil neilt võtta ja kuidas oma ajaga neid siduda.

Alateemad on jaotatud kuude kaupa. Uurime näiteks koduse juustu, sõira, vorstide, liha ja kala suitsetamise, köögiviljatoitude ja hoidiste, metsaandide ja koduõlle valmistamist. Sirvime vanaemade retseptivihikuid ja avastame unustatud maitseid.

Loomulikult sisaldab aastaraamat ka Thuni külvikalendrit ja lahtreid ilmavaatluse jaoks. Aastaraamat 2021 ilmub novembri keskpaigas ning siis hakkame neid ka postiga koju saatma. Raamatu hind on 6,49 eurot ning ettetellijale on postiga koju saatmine tasuta. Telli kohe siit.