Presidendi teenetemärgi võtab vastu Maalehe ajakirjanik Argo Ideon Foto: Rauno Volmar

Kõige paremini tuntakse Argo Ideoni majandus- ja poliitikalugude järgi, mis varsti pea 30 aasta jooksul on ilmunud Eesti Päevalehes, Postimehes ja Eesti Ekspressis. 2015. aasta sügisest töötab ta Maalehes ning on lugejaid (ja kolleege) üllatanud ka mõnes muus žanris särades.

Sama põhjalikult kui oludest meie poliittaevas või välispoliitikas, võib Argo kirjeldada ka seda, millised on kasside jõulud, või arutleda selle üle, kuidas võidelda kodu uputava asjadehulgaga.

“Teenetemärk läheb õigele mehele, Argo saavutuste üle on väga hea meel,” kiidab Maalehe peatoimetaja Andres Eilart. “Tal on fenomenaalne oskus kõikides teemades põhjani välja kaevata. Alati täpse sihikuga. Alati tugev analüüsija. Ja üks asi, mis eriti kadedaks teeb – Argo uskumatu keskendumisvõime. Teda ei suuda segada isegi see, kui kõrva ääres peaks miski mürtsu tegema.”

Argole meeldib öelda, et tööd on liiga palju ja kõike muud liiga vähe, kuid nii see elu on. Ja et reaalsuses peab ootusi-lootusi ja unistusi lihtsalt vähendama ning taipama, et kui üks keskealine valge mees jõuab suuremate kaotusteta välja uude aastanumbrisse, siis ongi see juba paras saavutus. Mingid asjad jäävad selles elus kättesaamatuks, aga kui tuleb vahepeal mõni väike edu ja võit, siis eks võtame ka need üllatusboonused vastu, ilmutab ta suuremeelsust teadmata tuleviku suhtes.

Varem on Maalehe toimetusest teenetemärgi pälvinud Tiina Reinart ja Jüri Aarma (2014), Silja Lättemäe (2017) ja Margus Mikomägi (2018).