Maaturismi edendaja Anneli Kana Foto: Sven Arbet

Mis võimalusi pakub Eesti inimestele praegu kohalik turism ja kui kättesaadav see tegelikult on? Maalehes ilmus ajakirjanik Ivar Soopani põhjalik lugu, mis algab väitega, et hinnad on juba krõbedamad kui kriisi eel. Saatekülaline MTÜ Eesti Maaturism nõukogu esimees Anneli Kana ei taha sellega nõustuda. “Mina ei julge küll öelda, et, et meie ettevõtjad on hindu tõstnud“.

Aga suuri soodukaid ka pole näha. Maaturism ei ole suure kasumiga äri ja maaturismiettevõtjad on sageli pigem elustiiliettevõtjad, kes toidavad sellega iseenda ja maksavad palka ehk veel paarile inimesele. Sellepärast pole ka palju ruumi suurteks allahindlusteks. Kuid alati tasub ise küsida ja uurida ning võib saada kasvõi mõne huvitava teenuse veel juurde.

Arutelus kerkib ka küsimus, mida eelistada – odavat pakettreisi soojale maale, kus tuleb olla sadade inimestega koos massihotellis või Eestis puhkamist, kus tihti on teenus hoopis teisel tasemel: omaküpsetatud leib, suus sulav rabarberikook, oma aia tomat.

Ivar Soopan kirjeldab oma elamust Viljandi lähedalt, kus suitsusaun, põlispuud, köögiga tuba, hommikusöök maksid kokku 26 eurot. Ja hommikusööki Kassaris, mille puhul tekkis küsimus: kuidas terve kandikutäis nii häid asju saab üldse nii vähe maksta? Kuid puhkusereisija Eestis sageli väldib tasulist majutust, kui tal on muid variante.

Kuula meeleolukat veebisaadet kohe siitsamast.