Margus Muld Foto: Kadri Paas

„Teadolevalt ei ole varem nii kõrget väljalüpsi Eestis olnud, eriti nii suure karja puhul,” teatas Maalehele Trigon Dairy Farming Estonia (TDFE) tegevjuht Margus Muld, kes kureerib piimatootmist ja karjakasvatust nii Kaiu LT OÜs kui teistes Trigoni ettevõtetes.

Margus Muld, kes pälvis eelmisel aastal ka põllumajanduse tippjuhi tiitli, siirdub aga juba aprilli algusest tööle Austria investorite valdusfirmasse Vaklak OÜsse, mida juhib Wolfgang Leitner.

Küsimuse peale, et kas kahju ei ole lahkuda nii hea tõuaretuse ja piimaanniga piimakarjade juurest, vastas Muld: „Vastupidi! Väga hea meel on, et selles firmas lähevad asjad hästi. Nüüd just ongi õige aeg edasi astuda. Mitte siis ei tule ära minna, kui on halvasti, vaid siis, kui on hästi.”

Vaklaki valduses on praegu läbi mitme piimakarjakasvatusega tegeleva ettevõtte enam kui 7000 pealine piimakari.

Paraku jõudluskontrolli andmetel neid piimakarju parimate nimekirjas veel ei ole. Margus Muld selgitas, et Vakalaki karjade keskmine piimatoodang on kuskil 10 000 kg ringis lehma kohta aastas ja kindlasti saab nende karjade toodangut edendada.

„Lähen uude kohta paremaid tulemusi tegema,” ütles Margus Muld.

Ta lisas, et kui ta 2006. aastal hakkas Kaiu, Kärla ja Väätsa karjadega tegelema, ega siis nende karjad ei olnud ka kusagil rekordite raamatus.