Mart Järvik Foto: Sven Arbet

„Selline ettepanek tõepoolest tehti ja ma olen avalduse esitanud, aga hetkeseisuga veel ei tea, kas mind on kinnitatud või mitte Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogu liikmeks,“ teatas endine maaeluminister Mart Järvik Maalehele.

EKRE liikmena ja ministriametis olles viis Järvik poole aasta jooksul jõuliselt ellu aktsiooni „Noored maale“, mille strateegia koostasid MESi töötajad. Järvik tunnistas, et MESi nõukogu liikmeks oli ta nõus saama eelkõige just seetõttu, et aidata ellu viia uut strateegiat noorte maale tagasipöördumiseks, millele kokku pidi eraldatama 100 miljonit eurot.

„MESi uus strateegia on nüüd valmis tehtud, aga elluviimine jäi pooleli, ma tahan, et kogu see strateegia käima saaks,“ rääkis Mart Järvik.

Kui eelmise aasta lõpul tagandati ametist minister Mart Järvik ja kantsleri ametikoha kaotas ka Illar Lemetti, siis kutsuti Lemetti tagasi ka MESi nõukogust. Küsimusele, et kas Järvik saab nüüd Lemetti koha MESi nõukogus, vastas endine minister järgmiselt: „Ma ei tea, kelle asemel mulle nõukogu liikme kohta pakuti, aga üks on kindel, et selles ametis tahan ma kindlasti seista selle eest, et viiksime ellu aktsiooni „Noored maale“."