Uhtna kool õppis koroona ajal nutikalt foto: rein sikk

Rakvere vallavanem Maido Nõlvak rääkis õhinal sellest, kuidas ta valla õppurid said koroona ajal nutikalt, viirusest hoolimata, hakkama.

Ühe näitena tõi mees välja, kuidas lapsed tundide ajaks metsa viidi.

„Koolinoored läksid kevadel kogenud matkajuhiga metsa retkele, kus said teadmisi lausa seitsmest ainest! Loodusõpetusest, inimeseõpetusest, kehalisest kasvatusest, eesti keelest, muusikaõpetusest, tööõpetusest ja kunstiõpetusest, aga seda nii vahvalt, et pika ja väsitava päeva lõpuks küsis üks õpilane lõkke ääres õpetajalt: “Kas täna ei õpitagi?””

Lisaks rõhutab Nõlvak koroonaaegset noorsootöö rolli, tänu millele said kaheksa valla asulat orineteerumisrajad, et noortel oleks, mida teha ka siis, kui kogunemised keelatud.

Rakvere vallas tegutsevas Uhtna Põhikoolis õpetab füüsikat ja loodusõpetust 84aastane Tõnu Joab, kellele nime kannab Uhtnas asuv ainuke nimeline pink!

Kuidas Uhtna koolis õpitakse ja kuidas Tõnu Joab küülikutega koroonat tõrjub, loe juba siit.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!