Foto: Wikimedia Commons

OECD praegused prognoosid lubavad maailmamajanduse kahanemist 2,9 protsendilt 2,4-le protsendile. Kuid viiruse arenedes võib kukkumine olla veel valusam – 1,5 protsendile. See tähedab ligi poole võrra.

Rahvusvahelised aktsiaturud on teinud läbi suurima languse alates 2008. aasta majanduskriisist.

G7 riikide rahandusministrid kohtuvad täna konverentsil, kus arutatakse viiruse üha suurenevat mõju maailmamajandusele ning sellest tingitud võimalikke poliitilisi aktsioone.

Euroopa Keskpanga president Christine Lagarde sõnas esmaspäeval peale juhtkonna koosolekut, et „ollakse valmis rakendama asjakohaseid abinõusid”, andes mõista, et koroonaviiruse üha suurenev mõju majandusele nõuab ka finantsinstitutsioonide sekkumist.

„Koroonaviiruse puhang on oht majandusväljavaadetele ja turgude edasisele toimimisele,” sõnas novembris Euroopa Keskpanka juhtima asunud Lagarde.

Varasemalt on sarnased avaldused teinud Ameerika Ühendriikide Föderallreserv ja Jaapani Pank.

OECD on kutsunud üles riikide valitsusi eraldama meditsiiniteenuste pakkujatele lisavahendeid. Samuti toetama eraettevõtteid või isegi majapidamisi, kelle rahaline olukord on järsult halvenenud, andes neile ajapikendust riiklike maksude tasumisel.

Allikas: Financial Times

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!