Foto: Taluliit

Talupidajate Keskliidu konkursi eesmärk on tõsta esile kodumaist talutoitu ja tunnustada meie tublide talunike tööd. 13-liikmeline žürii valis oma lemmikud välja 81 talutoote seast.

Kaheksa kategooria võitjate hulgast selgitati välja ka konkursi üldvõitja ehk kõige enim punkte kogunud toode, mille pälvis Andre juustufarm oma tootega “Andre Prima Old”.

ETKLi juhatuse liikme Kerli Atsi sõnul näevad väiketootjad igapäevaselt vaeva selle nimelt, et rikastada meie toidulauda erinevate kvaliteetsete toodetega.

„Meil on hea meel näha, et iga aasta võtab võistlusest osa pea sadakond toodet, mille seast leiab nii põnevaid uudistooteid kui ka juba tuntud lemmikuid,“ ütleb Ats ja lisab, et läbi parima talutoidu konkursi tunnustatakse just parimatest parimaid.

2020aasta parim talutoit selgitati välja kaheksas kategoorias:
Parim tervisetoode 2020 – Kooritud kanepiseemned (Tammejuure mahetalu)
Parim lisand 2020 – Vaarikasinep (Tänava talu)
Parim piimatoode 2020 – Lambapiimajogurt Cocco (Viinamärdi talu)
Parim talujuust 2020 – Andre Prima Old (Andre Juustufarm)
Parim valgutoode 2020 – Kartulivorst (Otto talu)
Parim alkoholivaba jook 2020 – Kaseglögi (Birch Lagoon)
Parim alkoholiga jook 2020 – Käsitööõlu „Väike Wiik (Kolk)
Parim maius 2020 – Andre Juustušoks (Andre Juustufarm)

Kaheksa kategooria võitjate hulgast selgitati välja ka konkursi üldvõitja ehk kõige enim punkte kogunud toode, mille pälvis Andre juustufarm oma tootega “Andre Prima Old”.

Tänavu valitati esimest korda ka parim piirkonnatoode. Sellel aastal on fookus Läänemaal ning piirkonnatoote võitja kuulutatakse välja Haapsalus Valge Daami festivalil.

Võidutooteid aitab tutvustada Selver. 13-st liikmest koosnev hindamiskomisjoni kuulusid tunnustatud kokad, toidublogijad, ajakirjanikud, ministeeriumi esindajad ja turunduseksperdid. Žürii esinaine oli Ragne Värk.