Ülo Kivine. Tere AS ja Farmi Piimatööstuse AS Foto: Tiit Mõtus

"Kõik meie tehased töötavad tavapäraselt ja hetkel ei ole meil ühtegi probleemi, et me ei suudaks oma tellimusi täita,“ teatas Ülo Kivine Maalehele. Tere ja Farmi tööstused tegutsevad Põlvas, Jõhvis, Viljandis ja Annikveres, Kivine selgitas, et eelmise nädala neljapäeval, reedel ja laupäeval osteti tõepoolest erinevaid piimatooteid tavapärasest tunduvalt rohkem.

Nii pidid Tere ja Farmi tööstused kaubavoo suurenemisele kiirelt reageerima, pikemalt töötama ja planeeritud tegevusi muutma. Praeguseks on aga Kivise hinnangul olukord rahunenud ja tehaste töö jätkub tavapärases rütmis.

„Nüüd oleme jõudnud teise äärmusesse, piima on piisavalt ja ja mõningaid tooteid on juba üle keskmise rohkem müügil,“ rääkis Tere ja Farmi tööstuse juhataja. Ta rõhutas, et praegu pole piimatööstustes mingit ärevust ega paanikat, kõik töötavad tavapärases rütmis.

Tere ja Farmi piimatööstuste grupp varub iga päev tootjatelt üle 500 tonni piima, nende tööstuste turuosa värskete piimatoodete turul on üle 40 protsendi ja tootevalikusse kuulub üle 400 erineva piimatoote. Neljas tootmisüksuses ja peakontoris töötab kokku 570 inimest.