Sissemurdmised maapoodidesse on sagenenud. Foto: Arno Mikkor

Lõuna prefektuuri politseikolonelleitnant Margus Sassi sõnul on kõnealuse varguslaine harjumuspärane muster selline, et öisel või varahommikusel ajal lõhutakse hajaasustusega piirkonnas kas kaupluse või tankla aken, uks või selle lukk, tormatakse kiirelt sisse ja võetakse esimene kättejuhtuv asi ning põgenetakse enne kui süütegu avastatakse või turvafirmale häire jõuab. Kiirvarguse käigus on võetud kõike kergesti kaasahaaratavat – kassaraha, sigarette, alkohoolseid jooke, ka toidu- ja tarbekaupa.

Politseijuhi sõnul annab seni sündmuskohtadelt kogutud info ning nende paarikümne varguse sarnane käekiri politseiuurijatele põhjuse kahtlustada, et nende tegude taga on ühed ja samad isikud. Politseitöö nende varguste asjaolude ning kurjategijate tabamiseks jätkub.

Ta lisas, et kuivõrd kauplustesse ning tanklatesse on sisse murtud üsna robustselt, soovitab politsei kõigil poepidajatel oma ettevõtte turvanõuded üle vaadata alustades akendest ja ustest ning lõpetades ukselukkude ning kassade ja seifide paiknemisega. „Kuigi osal vargusohvriks langenud kauplustest olid olemas ka turvakaamerad ning nende salvestiselt on politsei saanud uurimiseks väärtuslikku infot, soovitame teistelgi kaupmeestele ja ettevõtjatele omalt poolt alati panustada turvalistesse valvesüsteemidesse, millest on takkajärgi kurikaela kindlaks tegemisel väga suur abi,“ lisas Sass.

„Suureks abiks on ka turvaettevõtetega lepingute sõlmimine ning näiteks ka liikumisanduriga lisavalgustuse paigaldamine oma kaupluse juurde, mis muudab vargal tegutsemise ebasoodsaks. Iga lisavigur ja tegur, mille läbimiseks vargal aega kulub, on ettevõtja mõistes efektiivne, sest liialt pikk askeldamine äratab teistes inimestes kahtlusi ning tõmbab ka kõrvaliste tähelepanu,“ loetles politseijuht poepidajate võimalusi oma vara kaitsta.

Sass nentis, et kogukonna turvalisuse tagamisel saavad tegelikult abiks olla kõik need inimesed, kes on oma piirkonnas kahtlaseid isikuid või sõidukeid näinud ning selle info politseile edasi annavad. Kiiret sekkumist vajav info tuleb koheselt edastada häirekeskuse telefonil 112 ning tähelepanekud ning vihjed, mis aitaks nende varguste uurimisele kaasa, on oodatud kas politseiuurija telefonil 53 312 856 või meiliaadressile louna.vihje@politsei.ee.

Foto sündmuskohalt.
Politsei foto