Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk Foto: Rauno Volmar

Kolmapäeval riigieelarvega koos heaks kiidetav rahanduskomisjoni ettepanek sisuliselt kahekordistab riigieelarves algselt ette nähtud üleminekutoetuse. Rahanduskomisjoni esimehe Aivar Koka (Kokk) sõnul on täiendav toetus Eesti põllumajandustootjatele kahtlemata vajalik.

„Me peame tagama, et meie põllumehed oleksid Euroopas konkurentsivõimelised ning seetõttu tegin rahanduskomisjonile ettepaneku tulevaks aastaks algselt ette nähtud üleminekutoetust suurendada 5 miljoni euro võrra,“ ütles Kokk.

Koka sõnul mõistab ta põllumeeste seisukohta, et riik peaks tagama veelgi suurema toetuse.

"Tunnustan meie põllumehi selle eest, et nad on aktiivselt üleminekutoetuse teema tõstatanud. Alates sellest, kui eelarve jõudis Riigikogusse, oleme püüdnud üleminekutoetuse küsimuses lahendust leida ning mul on hea meel, et me oleme suutnud seda teha,“ ütles Kokk.

„Ma mõistan, et tegelik soov on saavutada tulevaks aastaks veelgi suurem summa, kuid riigieelarve seab paraku alati teatud piirangud. Eelmises valitsuses saavutasime üleminekutoetuste taastamise ning kolmapäeval vastu võetava otsusega jätkame toetuste maksmist ka tuleval aastal,“ lõpetas Kokk.