Vanarahvas usub, et saun on saja haiguse tohter Foto: Raivo Tasso

Sotsiaalmeediast võib nii viinajoomise kui saunatamise kohta koroonaepideemia ajal leida hulgi vastukäivaid arvamusi. Küll leitakse, et seespidiselt tarvitatud alkohol hävitab viirust, küll leitakse, et kuum saun on viiruse surm. Küll vaieldakse neile arvamustele täiega vastu.

Maaleht saatis päringu terviseametile.

Meedianõunik Eike Kingsepp vahendas nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõuniku Irina Dontšenko arvamuse.

„Ei ole teaduspõhiseid andmeid, et alkoholi tarbimine leevendaks nakatumise ohtu. Temperatuur hävitab SARS-CoV-2 viirust väliskeskkonnas. Haiguse ägedas faasis ei soovitata sauna minna, kuna niigi kurnatud organism saab täiendava koormuse.” Nii leiab epideemiatõrje nõunik

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!