Anthonyhearsey.com

Tegelikult ei ole see sateliitfoto, vaid 3D-kujutis, mille tegi Anthony Hearsey, kes ongi tuntud seesuguste visualiseeringute tegijana. Hearsey valmistas selle kujutise Austraaliast ja metsatulekahjude ulatusest ühe kuu jooksul NASA sateliitandmete põhjal. Visualiseeringul on kujutatud metsatulekahjud perioodil 5. detsember 2019 kuni 5. jaanuar 2020. Need on nii-öelda korraga pandud ühte hetkesse. See tähendab, et need ei ole ühel ajal põlevad metsad, vaid põlengud, mis on Austraalias olnud viimase kuu jooksul.

Anthony Hearsey valmistatud pildi jagamisel on sotsiaalmeedias läinud aga käibele ekslik teave, et see on sateliitfoto ja just nii palju alasid oligi pildistamise hetkel tules. Pildi autor on ka ise seda sotsiaalmeedias selgitanud, märkides, et ei arvanud, et pilti nii palju jagatakse ning eksilik teave kulutulena levib.

See aga ei tähenda, et Austraalia metsatulekahjud poleks katastroofilised ja väga laialt levinud. Olukord on endiselt tõsine ja leevendust praegu ei paista, sest õhutemperatuur on paljudes Austraalia piirkondades väga kõrge ning metsad süttimisohus.

Autori selgitust siit.