Stora Enso Imavere tehas Foto: Priit Simson

“Me järgime hoolikalt Hiina võimude poolt jagatavaid juhiseid. Omalt poolt oleme töötajatele – ükskõik, kus nad viibivad – öelnud, et nad ei osaleks suurtel kogunemistel, konverentsidel või rahvarohketes avalikes kohtades. Isegi kui mõni meie töötaja on lihtsalt haigestunud ja ei kanna koroona sümptomeid, soovime, et ta jääks koju, hoolitseks oma hügieeni eest ja teeks läbi meditsiinilise ülevaatuse,” rääkis ettevõtte kommunikatsioonijuht Satu Härkönen.

Lisaks eelloetletud abinõudele, soovitatakse koosolekute läbiviimiseks kasutada tehnilisi abivahendeid ja virtuaalkeskkonda, mitte füüsilisi kohtumisi.

Ettevõttele teadaolevalt ei ole ühelgi kontserni töötajal viiruse sümptomeid tuvastatud. Kuna hetkel on Hiinas aastavhaetuse periood ja puhkuste aeg, siis eelistavad hiinlased paiksed olla ja õnneks väga palju reisimist ette ei tule.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!