Taluturu juht Merle Vall näitab uhksega, et nende käest saab iga päev sooja leiba. Foto: Kiur Kaasik

„Sel aastal on juhtunud nii, et nädal pärast Taluturu poe ja kohviku avamist Tallinnas tuli eriolukord. Ka nüüd ei läinud viperusteta – 2,5 meetrine piimalett jäi Poola piiril kinni ja peaks kohale jõudma alles õhtuks,” ütles Taluturu juht Merle Vall.

Nagu ka Taluturu Lõunakeskuses, Pärnu keskuses ja Tallinnas Väike-Järve keskuses, küpsetatakse ka Tartu kaubamaja poes leiba, nii et magus leivalõhn meelitab ostjad kohale ja sealt saab sõna otseses mõttes ahjusooja leiba. Taluturu pood asub alumisel korusel, Toidumailma vastas.

„Tegelikult on siin palju sellist kraami, mida Kaubamajas enne olnud ei ole. Mõned asjad kindlasti korduvad, aga näiteks Nopri täisvalikut, 70 toodet, siin varem ei olnud,” rääkis Vall. Müügil on saja väiketootja ligi tuhat erinevat toodet.
Jaanihanso Siidritalu riiul võtab silme eest kirjuks.
Foto: Heli Raamets

Uudistamist on palju ja leiab selliseid huvitavaid asju nagu karurasvaseep, röstitud oakrõpsud meega või hoopis kümmet erinevat sinepit. Alkohoolsete jookide valik on muljet avaldav, uskumatu kui palju eriilmelist kraami kohalikud väiketootjad valmistavad. Jaanihanso Siidritalul on lausa eraldi riiul, kus on kõige kallimaks tooteks 180 eurot maksev kuueliitrine siider.

Taluturu müügikoht on avatud sama kaua kui Kaubamaja ehk tööpäevadel kl 10-21 ja nädalavahetusel 10-19.