Pärnumaal on elektroonikatööstusel oluline koht – ainuüksi linnas on kolm suurt firmat, lisaks veel mõned maakonnas. Tegemist on edukate, rahvusvahelise haardega ettevõtetega. Nii on Pärnu elektroonikafirmad Scanfil, NOTE, Balti Trafo ja Oshino Electronics pidevalt figureerinud ka Äripäeva valdkonna edetabelis. 
Peale selle on Pärnus kutsehariduskeskus, kus samuti on nii põhi- kui ka täiendõppes mõned elektri- ja elektroonikatööstusega kas otseselt või kaudsemalt haakuvad õppeained ning erialad: arvutiõpe, joonestamine, AutoCAD-i programmide õpetamine jmt.
Eesti Elektroonikatööstuse Liidu tegevjuht Arno Kolk on seda meelt, et elektroonikatööstuse sektoril on viimane kaks ja pool kuud koroonakriisi aega sujunud üsna hästi. Oleneb muidugi, kust otsast vaadata – IT- ja sidevaldkonnas on tööd isegi rohkem kui varem, sest üle ilma on suurenenud nõudlus distantstöötamise ja videosildade võimaluste loomise vastu, autotööstusele tootvatel ettevõtetel on aga esinenud ka tagasilööke, tellimuste ja sellega seoses ka tootmismahu vähenemist.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: