Ülar Tänak Foto: Ekspress Meedia

Bulitko ütles, et Tänak on seal toimetanud juba 25 aastat. "Eks ta oli kurb ka, kui see 2006. aastal Trigonile läks. See, et ta nüüd farmi ära ostis ja suur kari alles jäi, on Saaremaa jaoks kindlasti parim lahendus,“ sõnas ta.

Kärla POÜ juhatuse esimees Ülar Tänak ise sõnas Saare maakonna päevalehele Meie Maa, et piimafarm on pikalt müügis olnud, kuid tõsisemalt tuli tehing päevakorda selle aasta esimeses pooles.

"Maist alates olen olnud mõttega, et ise see farm omandada ja alustasin läbirääkimisi Trigon Dairyga. Jõudsime kokkuleppele 4. septembril ja allkirjastasime kavatsuste protokolli, seejärel saime pöörduda laenu saamiseks pankade poole,”

20. detsembri seisuga sai see tehing tehtud, viimased liigutused omanike vahetuse kohta käisid jõulude ajal. Kuna protsess on pikalt kestnud, siis erilist tunnet Tänakul ei ole.

„Ma tean, et see ei ole lihtne. Kõigepealt tuleb luua oma meeskond. Poeg Janar tuleb mandrilt tagasi ja hakkab ka siin toimetama. Mul on selle üle väga hea meel. Meil on siht teada, kuhu tahame liikuda ja mida tahame teha, visioon on meil olemas. Alustame oma meeskonnaga ja võtame kindlasti ka töötajaid juurde,” lubas Tänak.