Oleme pidanud kümneid ja kümneid kilomeetreid raskesti läbitaval soomaastikul jalgsi sumbates töid ette valmistama, juhendama ja teatud aja tagant tulemusi hindama. Sõidukite abil muutub töö oluliselt tõhusamaks, ajaline võit on väga suur. Sõiduk on kahekohaline, kannab kaht inimest ka veekogul.

Esimesed masina katsetamised tegime 2019. aaasta jaanuaris Verevi rabas. Seal oli veerežiimi taastamistöö valminud 2018. aastal. Proovisime masinate võimekust lumes ja kraavidele rajatud paisude ületamisel.
Foto: RMK
2019. aaasta mais käisime masina võimekust proovimas Keressaare turbakaevandamise ala kõrval, kaevandamisest seni puutumata soisel pinnal.
Foto: RMK
Kuna Tinger Scout roomikute erisurve 0,045 kg/cm2 pinnasele on rohkem kui kümme korda väiksem kui keskmise inimese jalgade avaldatav surve (0,6-0,8 kg/cm2), saime kogeda, et isegi väga pehmed kohad kandsid masinat hästi.
Foto: RMK
Üldiselt leiab rabas liikumiseks kindla pinnase kui veidi manööverdada ja haake teha, kuid testimise mõttes proovisime ekstreemsemaid kohti. Paremini kandvale rabapinnale masinad jälgi peaaegu ei jätagi.
Foto: RMK
Keressaares testisid koos meiega oma suuremat ja võimsamat sõidukit Tinger Armor Tartu Ülikooli geoloogid. Sellegi masina erisurve pinnasele 0,11 kg/cm2 on väiksem inimjala omast. Masin mahutab kuus inimest, veekogul sõites kannab nelja inimest.
Foto: RMK

Allikas: RMK loodusblogi