Päästetud hunt veterinaari juures Foto: Kaspar Pokk

Viimastel päevadel on hulk inimesi nii politsei- ja piirivalveametist kui ka keskkonnaagentuurist tegelenud kaduma läinud hundi jälgede ajamisega. Eesti Jahimeeste Seltsi on saabunud kodanikelt hulgaliselt nii küsimusi kui infot kaelustatud hundi kohta. EJSile on seni edastatud järgnevaid stsenaariume:

  • Lääne-Virumaalt helistas isik, kes rääkis, et sel ajal oli Viru ralli treeningsõidud Kõrvaküla pool, mille lähedal GPS signaal katkes. Helistaja andmetel olid autod seal kihutanud ja müra teinud. Seetõttu olevat tema sõnul suur tõenäosus, et kurikuulus hunt hoopis alla aeti ja saatja kokkupõrkel kõlbmatuks muutus.
  • Tehnikahuviline ekspert helistas ja kirjeldas, et temale teadaolevalt on see hanke korras ostetud odav tehnika, mille töökindlus olevat väga kõikuv – mõni töötab aasta, mõni mitte. Seega on tema arvates tegemist tehnilise probleemiga.
  • Üks proua arvas kindlat teadvat, et keegi kohalik salakütt oli lasknud hunti soku pähe, sest praegu käib sokujahihooaeg. Arvatavasti oli tabanud kuul seadet kaelast ja seepärast polevatki ei signaali ega susi õnnestunud leida.
  • Üks hundi käitumist tundev kodanik kahtlustas, et kuna Pärnumaa hunt sisenes kohaliku karja territooriumile, siis sattus sissetungijana karja poolt rünnaku alla. Teadupärast on täiskasvanud isahundil väga võimsad lõuad, mistõttu kahtlustas ta, et kaeluse heli katkes huntide vahelises arveteõienduses.
  • Mitmete kohalikega suhelnud riigikogu keskkonnakomisjoni kuuluv Peeter Ernits jagab aga kõige intrigeerivamat versiooni, milles esinevad libapolitseinikud ning mõjukad salakütid. Loe lähemalt tema Facebooki-postitusest.