Maalehe koduveinikonkursi võitja Katrin Ratt. SVEN ARBET

Finaali pääsenud veinimeistreid on 13 ja veine kokku 16 ning professionaalsetest veiniasjatundjatest koosnev žürii jagas iga veini hindamisel punkte ühest viieni ning keskmine punktisumma andiski veinile koha edetabelis. Selle põhjal kujunes esikolmik järgmiselt:

I koht poolkuiv kirsivein 2014, autor Katrin Ratt Tallinnast.

II koht pihlaka dessertvein 2013, autor Raili Hein Tallinnast.

III koht poolkuiv õuna-aroonia vein 2014, autor Aare Rooväli Harjumaalt.

Oma hinnangu koduveinidele andis ka veinifestivali külalistest koosnev rahvažürii, kelle lemmikuks osutus poolkuiv rabarberivein Saku Siiber, mille autoriks Tarmo Suss Tallinnast.

Maalehe koduveinikonkurss toimus juba viiendat korda ning tänavu laekus erakordselt suur hulk veini vaatamata sellele, et mullu oli väga kasin saagiaasta. Kokku tuli 158 veini (eelmisel aastal 160, mis on ka kogu viie aasta rekordtulemus).

Veinimeistrite hulk on stabiilselt püsinud 60 ringis, seekord oli tegijaid 58 (kui ühe pere mitu tegijat üheks arvata). Osalejaid oli pea kõigist maakondadest, seekord polnud esindatud ainult Ida-Virumaa ja Hiiumaa. Endiselt on kõige rohkem tegijaid Harjumaal ja Tartumaal, kuid tundub, et aktiivsemalt on hakanud veinimeistrid pead tõstma ka Valgamaal ja Pärnu kandis.