Tänane jää-arihtektuuri workshopi teine tööpäev meelitas tegevust lähemalt uudistama ka Vallikääru lähedusest möödujaid. Üks väikese lapsega jalutav ema tundis huvi, kuidas saaks lumelinna ehitamisel osaleda. Sama huviga tuldi kohale kaugemaltki. Sindi Linnavalitsuse haridus- ja kultuuritööspetsialist saabus kohapeale tutvuma lumelinna ehitamise täpsemate võimaluste ja tingimustega. Vaatamata eelnevale teavitusele aetakse segamini kaks erinevat ettevõtmist.

Jääfestivali üldjuht Piret Hallik-Sass kordas täna üle, et praegu käib jää-arhitektuuri workshop, mille tulemusel saavad valmis nn teemahooned. „Lumelinna ehitus toimub 19. veebruaril koostöös Pärnumaa Spordiliiduga - selleks hoolitseme võistkondade lume eest ja

teema on Pärnumaa sümbolid,“ selgitas üldjuht.“ Tegu on kahe eraldi ettevõtmisega, ühe tulemusel saab valmis talvepark ja hooned, teise tulemusel lumelinn Pärnumaa sümbolite teemal.“

Selleks, et eristada kaht ettevõtmist teineteisest, öeldi eile hotell Vikingis toimunud ettevalmistaval õppepäeval välja mõte, et workshopi käigus toimuvat rajatist tuleks nimetada jäälinnaks ja

ülejärgmisel pühapäeval aset leidvat sündmust võiks nimetada lumelinna ehituseks. Sellel on ka loogiline selgitus kuna workshopil tarvitatakse tihedat kunstlund, mis oma kõvaduselt sarnaneb pisut jääle. Jääfestivalil kasutatakse aga valdavalt looduslikku lund, sest Turunudustugi arendusjuht Kristi Kesamaa sõnul rohkem kunstlund juurde ei toodeta.

Samal teemal: