Haraka Kodule pandi nurgakivi
Tegemist on sarnase puuetega inimeste elukeskusega nagu Tartumaal on Maarja küla.
Ettevõtmise taga seisavad kolm ema, kes mõeldes oma laste tuleviku peale, on alates 2005. aastast kulutanud erinevate ametnike kabinetiuksi, kirjutanud rahataotlusprojekte ja uskunud oma ideesse niivõrd, et võitlesid välja ca 2,88 miljonit eurot keskuse ehitamiseks.
Pille Maasik, üks kolmest emast, tõdeb, et kuigi nad ei arvanud hetkekski, et Haraka Kodu projekt ilmavalgust ei näe, ei ole arusaam, et ollaksegi reaalselt ehitamiseni jõudnud, veel kohale jõudnud.
“Tunne on ikka uskumatult hea, pisar on silmis ja usk ja lootus,
et meie lapsed saavad inimväärse elukoha ja on õnnelikud. See ongi kõige tähtsam, sest üks ema saab olla nii õnnelik, kui tema kõige õnnetum laps,” kirjeldab Maasik emotsioone.
Haraka Kodu valmides leiavad seal elupaiga kokku 36 noort. Lisaks projekti eestvedajate lastele ootavad elukeskuse valmimist paljud pered, sest tervel Harjumaal ei leidu teist sellise suunitlusega noortekodu.
“Juba praegu tegutseb Ääsmäel nö Haraka Kodu eelrühm, kus viis noort igapäeva eluga toimetuleku oskusi õpivad ja kellest saavad Haraka Kodu esimesed elanikud,” märgib Maasik.
Esimesed elanikud peaksid saama oma vastvalminud kodusse sisse kolida juba alanud aasta kevadel. “Kui kõik plaanipärasel kulgeb, siis kompleksi peamaja, peremaja ning kolmene ridaelamu on maikuuks valmis,” on Maasik optimistlik.
Haraka Kodu projekti finantseerivad EAS (Kohalike avalike teenuste arendamisemeetmest) ja EV Sotsiaalministeerium. Oma õla pani alla ka vald, eraldades tasuta maa.