ELEKTRI HIND | 15 olulist küsimust ehk kas jätta maksmata, süüdistada Leedut, lahkuda börsilt ja euroliidust või...

Kui kaua võib elektri eest maksmata jätta, kas eraisiku pankrot on lahendus, kuidas näha tarbitud elektri hinda kuu keskel, kas börsilt lahkumise eest heidetakse Euroopa Liidust välja, kas ahjukütmine keelatakse ära, kas tuulikute põlgajaid saab karistada... Maaleht otsis vastuseid maarahva enimlevi...

Rein Sikk
Uued reeglid alimentidega toovad laviini kohtuvaidlusi

Jaanuarist kehtima hakanud elatise arvestamise süsteem, mis vähendab miinimumsummat, tekitab osas lapsevanemates ja ühendustes suurt meelehärmi. Teised peavad aga elatise alampalgast lahti sidumist mõistlikuks lähenemiseks, mida tulnuks teha juba ammu. Vähemalt alguses toob reform eeldatavalt kaasa ...

Eva-Lotta Kivi
Eesti avaldab Maailmanäitusel muljet burgeritega

Oktoobris alanud Dubai Expo Eesti paviljonis on senisteks üllatajateks olnud Eesti kokkade valmistatud burgerid. Paviljoni toitlustusjuhi sõnul on tegemist tavapärase burgeriga, kuhu on lisatud trühvlimajoneesi ja sibulamoosi.

Eget Velleste
KATSETUS | Kas inimene saab 10 euroga päevas söönuks?

Kolm Maalehe ajakirjanikku jagavad oma kogemusi sellest, kuidas kümnekaga päevas söönuks saada. Selgub, et linnamees peab ikka väheke püksirihma pingutama, või õigemini oma harjumusi revideerima. Maal elades ja ise toitu kasvatades pole aga mingit probleemi odavalt ja tervislikult toituda.

Lii Sammler,
Argo Ideon,
Mari Kartau
Suri 100-aastane loodusemees Juhan Lepasaar

Juhan Lepasaar (sündinud 13. mail 1921 Oonurme külas Ida-Virumaal, kus elas tänini) on loodusemees, kellel on oluline roll eriti Alutaguse looduse kunagisel kaitse alla võtmisel.

Mari Kartau