Soome suurim päevaleht Helsingin Sanomat on hämmastunud Ingmani jäätise nimevaliku üle, kuna 88 on üsna laialt tuntud natsisaksa tervituse „Heil Hitler“ toetuse sümbolina, sest tähestiku kaheksas täht on H ja HH viitab sellele riigile.

Eve Heinla

Enda puhastatud ja maitsestatud kilud. Kodus küpsetatud leib. Suvel sügavkülma pistetud rukkililled. Proovitordi valmistamine. Just nii tõsiselt võtsid Tartumaa kodukokad kiluvõileivatordi konkurssi ja sündisid sedavõrd uhked meistriteosed, et ajasid hindajad ahhetama.

Tarmo Michelson

„Mõistlik oleks teha samasugune süsteem, nagu Eestis juba on kasside ja koertega – neid saab endale võtta kas varjupaikadest või aretajatelt, kuid poodidest osta ei saa,“ rõhutab loomade heaolu eest seisva MTÜ Loomus esindaja Farištamo Eller. Tema sõnul pole õige müüa elusolendeid tapeedirullide kõr...

Eve Heinla

Valitsus otsustas mootorsõidukimaksu eelnõuga luua maksuvabastused autodele, mis on spetsiaalselt ümber ehitatud puudega inimeste transpordiks või puudega inimesele kasutamiseks. Ühtlasi lepiti valitsuses kokku mitme puudega inimestele mõeldud toetuse tõstmine ning abivahendite taskukohaseks muutmin...

Külli Sink

Lääne-Virumaal Lahemaal asuv Võsu on teada-tuntud rannakuurort hobuserauakujulise Käsmu lahe lõunakaldal, mille valge liivaga kaetud rand meelitab iga suvi tuhandeid inimesi puhkama. Suvitajate parkimisharjumused on aga ajanud vallajuhtidel ja u 400 kohalikul elanikul kopsu üle maksa.

Tarmo Michelson

Kaks aastat tagasi kirjutasid Maalehe ajakirjanikud oma kogemuste põhjal, kuidas tulla toime, kui päevane toidueelarve peab jääma alla 10 euro. Nüüd teeme sama katse uuesti. Vahepeal on poes hinnad veelgi tõusnud, kuid eelarvele lisasime aga vaid käibemaksu suurenemise, ümardatult 20 senti.

Argo Ideon,
Urmas Glase,
Mari Kartau,
Hindrek Riikoja