Töll sõitis Kuivastus vastu kaid

TS Laevad keeldus esmaspäeval vastamast küsimusele, kas parvlaevaga Tõll juhtunud õnnetus võis olla seotud laeva ümberehitusega hübriidlaevaks, kolmapäeval teatas ettevõte, et tegu polnud inimliku eksitusega ja eile ütles Guldar Kivro, et parvlaevaga Piret sarnast õnnetust juhtuda ei saa, kuna seda ...

Hiiu Leht
Alar Urbas

| METSAMAJANDAJATE KONKURSS |Alar sai metsaomanikuks, kui päris vanaisa talumaad, kus oli ka 2 hektarit metsa. Nüüdseks on ta oma metsaomandit suurendanud veidi üle 20 hektari.

Maaleht
Kalev Krautmann

| METSAMAJANDAJATE KONKURSS |Kalev Krautmann majandab metsa oma sünnikodu maadel, mille 1996. aastal tagasi sai. Kuigi sünnikodu ennast enam alles ei ole, on Kalev siiski oma metsas väga tihe käija. Eriti suvel - kui siis mõni päev metsaskäiku vahele jääb, on kohe raske olla.

Maaleht
Arheoloog Ain Mäesalu Jumara talu ligidal aktsioonis, näitamas huvilistele üht võimalikku Ümera lahingu paika, mis tuleks ilmtingimata tähistada. Aga kokku võis neid lahinguid läbi aastate olla suisa kolm!
KAART, FOTOD | Ettepanek: Ümera lahingu paik Lätis ootab eestikeelseid viitasid (44)
Valmiera abilinnapea: püüan seda kindlasti toetada!

Kes poleks kuulnud-lugenud Ümera lahingust! Küll aga jääb eestlane jänni, kui vaja kaardilt üles leida Ümera jõgi. Või mis veel raskem – lahingupaika minna. Tänapäevaks on teada kogunisti kolme Ümera lahingu toimumine, aga tee meie ajaloo tähtsatesse paikadesse on tähistamata.

Rein Sikk
Olev Matt esiplaanil

| METSAMAJANDAJATE KONKURSS |Olev Matt sai metsaomanikuks, kui tagastati tema vanaisale ja vanavanaisale kuulunud mets ja maa. Peagi pärast seda ostis ta ka oma esimesed metsakinnistud. Metsandus oli ka Olevi lapsepõlves olulisel kohal, sest tema isa oli metsaülem ja ema abimetsaülem.

Maaleht
Niiske aken
Teadlane: päikesekuumaga mõjub aken toale nagu saunakeris (24)
Vanemates hoonetes päikesekiirguse intensiivsus kilovatt ruutmeetrile

Tallinna Tehnikaülikooli liginullenergiahoonete uurimisrühma juht professor Jarek Kurnitski ütleb, et kliima soojenemise jätkudes tuleb Eestis kasutusele võtta ka Lõuna-Euroopas hästi tuntud aknaluugid, mis päevaks kinni pannakse.

Argo Ideon