Brüssel heidab Eestile ette õhu kvaliteeti, terroristlikku veebisisu, laste seksuaalset kuritarvitamist ja rassismi puudutavate seaduseaukude kõrval ka liiga üldsõnalisi Natura alade kaitsekorralduskavasid. Neid kästi täpsustada juba 2016. aastal, nüüd on asja parandamiseks aega kaks kuud.

Mari Kartau

Eelmise nädala algul ilmusid keskkonnaministeeriumi kodulehele ehmatavad andmed – tuleb välja, et Eesti maa ja mets ei ole süsinikku sidunud juba umbes alates aastast 2017.

Mari Kartau

Maa-ametis on valminud määruse eelnõu, millega soovitakse muuta riigi omandusse võõrandatava maa hindamise metoodikat, et võrdselt koheldaks nii looduskaitsealuste kui ka muudes avalikes huvides vajalike maade omanikke.

Ain Alvela
Värsked andmed näitavad, et heide on suurenenud juba aastaid (25)
Täiendatud: ministeeriumi selgitused

Nädala algul ilmusid keskkonnaministeeriumi kodulehele šokeerivad graafikud – tuleb välja, et Eesti maa ja mets ei ole süsinikku sidunud juba umbes alates aastast 2016, mitte aastast 2020, nagu veel läinud aastal arvati.

Mari Kartau

Millal te viimati silitasite männikoort, poetasite taskusse väikese käbi või krudistasite sõrmede vahel männiokkaid? Just nüüd on selleks õige aeg, sest mänd on aasta puu 2023. Aasta puu valiti juba 27. korda ja selleks on alati mõni pärismaine liik või perekond.

Mari Kartau

2023. aasta loomaks on valitud lendorav, kellest on viimastel aastakümnetel kujunenud üks looduskaitse sümboleid. See on liik, kellesse, nagu ka looduskaitsesse, on vastakat suhtumist.