Ants Varblane: metsasõja õhutajatel oleks aeg samm tagasi astuda (27)
METSALEHT | Metsamees Ants Varblane filmist „Vara küps“

Pikaaegne erametsanduse edendaja Ants Varblane vaatas ära viimasel ajal ohtralt kõneainet pakkunud Martti Helde filmi „Vara küps“. Tunnet, et metsade päästmiseks tuleb midagi otsekohe ette võtta, ei tekkinud.

Ants Varblane

Tallinna kõige kiiremini areneval mereäärsel promenaadil on alanud Loodusmaja ehitustööd. Eesti suurim puidust hoone rajatakse Tallinnas Kalamajja, vahetult Lennusadama kõrvale ja selle suurimaks kasutajaks saab 2,5 aasta pärast olema Eesti Loodusmuuseum. Detsembris 2023 allkirjastatud peatöövõtulep...

2021. aasta märtsi alguses avanes Soomes Lappeenranta kesklinna lähedal Saimaa järve ääres kummaline vaatepilt. Jääle tiriti sadu jõulukuuski, mille kohalikud elanikud pärast pühi teadlastele olid annetanud. Pärast jäässe augu puurimist visati kõik puud ükshaaval järve sügavusse. Tegevust on jätkatu...

Veronika Meriküll

Võiks arvata, et üheks tulevikupuuks võiks Eestis saada sitka kuusk (Picea sitchensis). Tõsi, vaadates, kuidas käib meie omamaiste üraskitest räsitud kuusikute käsi, siis ega selles ka ülearu kindel olla saa.

Tapio Vares

Jaanuaris saab RMK loomisest 25 aastat ja suvel 27 aastat riigikogus metsapoliitika heakskiitmisest. On paras hetk tagasi vaadata. Selle ajaga on muutunud nii mets ise kui ka suhtumine metsa.

Andres Onemar