Haruldane salvestis jäi lindile, kui Soomes Turu lennujaama lähedal katsetati uut termokaamerat.
Ukraina 200-aastane ilma tüveta õunapuu, kõigi Itaalia fikusside esivanem ja palju teisi ülipõnevate lugudega puid konkureerivad koos meie Reigi pöögiga Euroopa aasta puu konkursil.
Homme toimub Tallinnas Eestimaa Looduse Fondi korraldatav metsakonverents, mille juhatab juba täna sisse Saksamaal tehtud metsafilm.
Loomakaitsjad pöördumises keskkonnaministrile: öösihikute kasutamine ei austa jahinduse head tava (2)
Ühendused Loomus MTÜ, Päästame Eesti Metsad MTÜ ja Keskkonnateabe Ühendus saatsid eile avaliku pöördumise keskkonnaministrile, keskkonnakomisjonile ja riigikogule, viitamaks asjaolule, et jahiseadust soovitakse muuta vajalike põhjenduste ja usaldusväärsete uuringuteta.
Kohtla-Järvel elav Sergei Listov jäädvustas Ida-Virumaal Aidu karjääri metsades kahe põdrapulli rüselemise.
Suusatades võib kohata mitmesuguseid metsloomi, aga kui konna peaaegu et alla ajad, siis see ehmatab ikka ära küll. „See, et konn jaanuaris suusarajale satub, ei ole normaalne,“ ütleb kahepaikseid uuriv teadlane Riinu Rannap.
VIDEO | Tülinorimine Häädemeestel: rebane kiusab vigastatud käpaga šaakalit, kes tahab rahus süüa (15)
Talvekaamera ees salvestatud videost saame aimdust, kuidas Kaukaasia päritolu siia vabatahtlikult elama asunud šaakal ja kodumaine rebane omavahel suhestuvad, kirjutab RMK loodusblogi.
Brüssel heidab Eestile ette õhu kvaliteeti, terroristlikku veebisisu, laste seksuaalset kuritarvitamist ja rassismi puudutavate seaduseaukude kõrval ka liiga üldsõnalisi Natura alade kaitsekorralduskavasid. Neid kästi täpsustada juba 2016. aastal, nüüd on asja parandamiseks aega kaks kuud.
Miks ei tohi lendoravale silma vaadata, millistel tingimustel teda üldse võimalik kohata on ning mida peaks arvama metsomanik, kelle territooriumil loomake elab? Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna juhtivspetsialist Uudo Timm teeb agentuuri blogis asjad selgeks.
Mari Kartau: graafikud kliimat väga ei mõjuta (3)
METSALEHT | JuhtikiriEelmise nädala algul ilmusid keskkonnaministeeriumi kodulehele ehmatavad andmed – tuleb välja, et Eesti maa ja mets ei ole süsinikku sidunud juba umbes alates aastast 2017.
GRAAFIKUD | Küttepuude hind langeb, aga kallis on ikka (11)
Puiduturu jaanuari hinnaülevaadePuiduturg on pöördunud oodatud langusesse. Oma tipu saavutasid hinnad mullu oktoobris ja esimene suurem hindade kukkumine toimus aasta lõpus.
Maa-ametis on valminud määruse eelnõu, millega soovitakse muuta riigi omandusse võõrandatava maa hindamise metoodikat, et võrdselt koheldaks nii looduskaitsealuste kui ka muudes avalikes huvides vajalike maade omanikke.
Metsa- ja energiaäriga tegelev Aivar Berzin ja Wise’i üks suuromanikke Taavet Hinrikus ajavad Lätis metsaäri.
Metsanduse arengukava läbis vaatamata opositsiooni vastuseisule esimese lugemise
Arutelus selgus huvitav uudis LULUCF eesmärkide kohtaHirvekaamera ees leidis nüüd jaanuaris aset igati üllatav ja ootamatu sündmus, millist pole hirveplatsil kaamera üheksa-aastase ajaloo jooksul kunagi varem juhtunud – hirv püherdas mudas, kirjutab RMK oma loodusblogis.
Alutaguse metsaomanik: edu teile, Nursipalu rahvas! Meil pole seda olnud (8)
ARVAMUS | METSALEHTOlenemata sellest, kas elad Alutagusel, Karulas, Rail Balticu trassi läheduses või Nursipalus, võib riigil tekkida sinu maade vastu huvi ja sel juhul on inimene tavaliselt nõrgemal positsioonil.
Värsked andmed näitavad, et heide on suurenenud juba aastaid (25)
Täiendatud: ministeeriumi selgitusedNädala algul ilmusid keskkonnaministeeriumi kodulehele šokeerivad graafikud – tuleb välja, et Eesti maa ja mets ei ole süsinikku sidunud juba umbes alates aastast 2016, mitte aastast 2020, nagu veel läinud aastal arvati.
Metsanduse arengukava lõpusirgel - valitsus ja keskkonnakomisjon läbitud, pall on riigikogu käes (1)
Metsanduse arengukava ümber on vaieldud üle viie aasta, mille sisse jääb ka kaks aastat, mil kava oleks juba kehtima pidanud. Täna oli ajalooline hetk, mil kava läbis edukalt valitsuse, riigikogu juhatuse ning keskkonnakomisjoni. Esimene lugemine riigikogus tuleb 24. jaanuaril.
On lootus, et viis aastat kirgi kütnud metsanduse arengukava aastani 2030 kinnitatakse lõpuks ära.
Metsaomanikule on süsinik uus tuluallikas, aga kuidas leiab maaomanik kõige turvalisema tee lisatuluni?
Detsembri keskel avaldati viimane versioon Metsanduse arengukava eelnõust aastani 2030. Eesti metsatöötajate ametiühing ja Eesti metsa- ja puidutööstuse liit aga näevad, et olukord on sõjamõjusid arvesse võttes muutunud ning eelnõust on jäänud välja mitmed olulised aspektid.
SUUR LUGU | Kas nüüd raiumine lõppeb? Brasiilia uus juht lubab Maa kopsud kaitse alla võtta (117)
ENNE-NÜÜD vaated maharaiutud metsast„Brasiilia on tagasi,“ lubab tänavu riigi presidenditooli üle võtnud Luiz Inácio Lula da Silva. Eelmine valitsus lõi metsade kaitsmisele käega, Lula aga lubab nende vähenemise täielikult peatada. See töö pole aga kergete killast.
Eestlased eelistavad raiemahtude vähendamist kodumaa metsades ja lageraiete vaba metsanduse omaks võtmist.
Keskkonnaminister Madis Kallas vastas värskes „Rohepöörane“ taskuhäälingu episoodis kõikidele painavatele küsimustele, mis puudutavad Eesti metsa tulevikku.
Soomaal on Halliste jõgi Tõramaa luha üle ujutanud ning selle lähistel on põllud vee all. Kuid nüüd külmade ilmadega muutub see suureks jääväljaks.
Millal te viimati silitasite männikoort, poetasite taskusse väikese käbi või krudistasite sõrmede vahel männiokkaid? Just nüüd on selleks õige aeg, sest mänd on aasta puu 2023. Aasta puu valiti juba 27. korda ja selleks on alati mõni pärismaine liik või perekond.
Euroopa Liidu direktiiv sai nii segane, et Eesti valitsus maksab ettevõtetele kaela sadavad nõuded ise kinni (31)
Euroopa Liit on kehtestanud järjekordse - sel korral selgelt bürokraatliku – nõude, mille kohaselt pidid hakkama puiduga katlamajade kütjad aasta algusest tõendama seda, et ahju aetav puit oleks ikka kindlast kohast pärit.
2023. aasta loomaks on valitud lendorav, kellest on viimastel aastakümnetel kujunenud üks looduskaitse sümboleid. See on liik, kellesse, nagu ka looduskaitsesse, on vastakat suhtumist.
Valgamaal Laatres püüdis kohalik jahimees videole haruldase vaatepildi: koos pruuni liigikaaslasega jooksis talvisel põllul ringi lumivalge metskits.
„Kolm isast tegid puult-puule lennates vingeid jõu- ja ilunumbreid ja ajasid emast usinalt taga. Tahaks loota, et ta ühe neist ka jutule võttis,“ kirjeldab esmakohtumist lendoravaga ettevõtja Meelis Kalev.