Käesoleva nädala esmaspäevast on seaduse järgi lubatud taliviljapõlde väetama hakata. Praegu siiski veel väetisekülvikuid põllul ei näe. Selle töö algus sõltub ikka ilmast ning põllumehed lubavad väetama minna aprilli algul.

Lii Sammler

Paarkümmend aastat Jõgeval kestnud aretustöö on kandud vilja – aretati kaks uut oranži tomatisorti, mis sobivad kütteta kasvuhoonesse või maja päikesepoolsesse peenrasse. Pärast 20. märtsi saab tomatiseemneid juba ette kastidesse külvata.

Silja Lättemäe

Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) valis parimaks piimakarjakasvatajaks Leo Hanseni Härjanurme Mõisa OÜst. Farm kuulub taanlastele ning kas seetõttu või vastupidi, sellest hoolimata, on selle saavutused Eesti piimakarjade seas ühed parimaist.

Lii Sammler

Maisi külvipind suureneb Eestis igal aastal ja maisisilo mängib lüpsikarja söötmisel järjest suuremat rolli. Tänavu tuletasid varakult saabunud öökülmad meile meelde, et elame siiski põhjamaal, kuid mais on soojamaa kultuur. Külmanäpistuse tõttu sai maisisilode kvaliteet tugeva löögi.

Kristiina Märs

„Olen omajagu hirmul – tänavune talv ei ole taliviljadele hea olnud, juba hakkab kollakat jumet orastele juurde võtma,“ rääkis viljakasvataja Hendrik Allsaar Järvamaalt. Ehk ei vintsuta edasine aeg kevadeni välja oraseid enam nii palju, loodab ta.

Rein Raudvere

Eestile on seatud eesmärk vähendada kasvuhoonegaaside heidet 2030. aastaks veerandi võrra. Kuna põllumajandusloomade vähendamine aitab sellele kaasa, kardetakse, et suur koormus kliimaeesmärkide saavutamisel võidakse panna loomakasvatusele. Samas on Eesti lehmade piimatoodang Euroopa kõrgeim.

Silja Lättemäe