Toomas Tiirats maaülikoolist loodab, et seda COVIDi antikehasid lüpsnud lehma ei pea tapamajja saatma ja ta saab elada pika ilusa elu.

Maaülikooli katsefarmis pandi osa lehmi lüpsma COVIDi-vastaseid anti­kehi, et kasutada neid inimestele mõeldud nina­sprei valmistamiseks. See võib tulevikus piimalehmade kasum­likkust tunduvalt tõsta.

Heli Raamets
Artikli autor Kristiina Märs käis eelmisel suvel läbi suure hulga heinapõlde ning analüüsis nii haljasmassi kui hiljem silosid.

Silo mõjutab väga palju nii piimatoo­dan­gut kui lehmade tervist. Mullused silod, eriti tavaliselt kvaliteetseimad esimese ja teise niite omad, valmistasid pettumuse.

Kristiina Märs
2016. aasta oktoobris suure pidulikkusega avatud Kevili vilja­terminal Rõngus – kuivati, labor ja säilituspunkrid – on üks viimaste aastate suurimaid kuivatiehitusi Eestis.

Kaks head vilja-aastat on pannud põllu- ­mehi taas kuivatitesse investeerima. Ja nüüd juba ühes mahukate säilitus- ­punkritega, mis võimaldavad vilja rohkem ning kauem säilitada. Selleks et sügisel vili uude terminali saada, tuleb ehitusega alustada kevadel.

Ain Alvela