Agromek on põhjamaade suurim tehnikanäitus, mida peetakse üle aasta Taanis Herningis. Aasta valitakse nii, et see ei langeks kokku Hannoveri Agritechnika messiga. Enamikule Eesti põllumeestest on mõlemad näitused tuttavad ja Herningi messikeskuses liikus neid ka seekord.

Lii Sammler

Viimase kümnekonna aasta märksõnadeks on süsinik ja bioloogiline mitmekesisus. Uued tehnoloogiad püüavad vähendada põllumajanduse süsiniku emmissiooni ja siduda seda enam mullas. Tänase rahvusvahelise mullapäeva puhul tasuks vaadata, mis on mis.

Margus Ameerikas

AUNIMETUS Tänavune parim taimekasvataja on Saaremaa põllumees Kaido Kirst. Tema puhul võib aunimetust võrrelda elutööpreemiaga, sest viljakasvatusega on ta tegelnud juba eelmise sajandi lõpust ning on kõige rohkem osalenud ka viljelusvõistlusel.

Lii Sammler

Sõja alates muutus väetis defitsiidiks ning hinnad tõusid keskmiselt 150%. Praeguseks on leitud uued turud, ning vähemalt need põllumehed, kes kallimalt osta jaksavad, väetisest ilma ei jää.

Lii Sammler

MES annab igal aastal välja parima maaerialade õpetaja ning õpilase tiitlit. Tänavune parim maamajanduseriala õpetaja on maaülikooli professor Rando Värnik. Parima õpilase aunimetuse sai Siim Arusalu Järvamaa kutsehariduskeskusest.

Lii Sammler

Novembri algul kinnitas Euroopa Komisjon Eesti põllumajanduspoliitika eesmärgid järgmiseks viieks aastaks. Nüüd selgitab maaeluministeerium neid kohtumistel üle Eestimaa. ÜPP strateegiakava aastateks 2023–2027 hõlmab otsetoetusi ning maaelu arengu toetusi.

Lii Sammler

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (EENA) kuulutas reedel välja aasta naise, aastate naise ja aasta noore naisettevõtja. Viimati nimetatud tiitli sai Eestimaa Talupidajate Keskliidu (ETKL) tegevdirektor ja Luigeveski lihaveisetalu noorperenaine Kerli Ats.

Lii Sammler

Euroopa Komisjon andis täna heakskiidu Eesti põllumajanduspoliitika strateegiakavale aastateks 2023–2027. Uue kava rõhuasetus on väikestel ja keskmistel farmidel ning noortootjatel. Lisaks toetatakse innovaatilisi ettevõtmisi – alates täppispõllundusest kuni agraarökoloogiliste tootmismeetoditeni.

Lii Sammler