Koroona ja tööjõukriisi tõttu kannatanud põllumeestele lubas valitsus 12 miljonit eurot tugiraha. Vana aasta lõpus edastati taotlus Euroopa Komisjonile, sest riigiabi andmiseks tuleb sealt luba saada.

Lii Sammler

USA toidu- ja ravimiamet (FDA) kiitis detsembris heaks esmakordse tahtliku genoomse muutuse kodusigade liinis, keda nimetatakse GalSafe sigadeks ja keda võib kasutada toiduks või inimeste ravimiseks.

Maaleht

Pilt on tehtud täpselt kümme aastat tagasi, 2011.a. jaanuari alguses. Siis kattis maad paks lumevaip ja puid-põõsaid ehtis tol jaanuaripäeval härmatis.

Leili Mihkelson

Lõppeva aasta viimast lugu kirjutama hakates kaalusin kahe pildi vahel, mis lahkuvat aastat kõige paremini võiksid iseloomustada - kas riigimetsa lageraielank või oma metsa kuusenoorendik.

Leili Mihkelson

Mida paremini on taimed toitainetega varustatud, seda kõrgema toite­väärtusega seemnesaak ja sellest valmistatav lõpptoodang, antud juhul toidulaual kasutatav rapsiõli ja loomasöödaks minev rapsikook, tuleb.

Eili Rajapuu

Viljelusvõistlejad toovad põlluhari­mis­se uusi keskkonnasõbralikke tehno­loo­giaid ning näitavad igal aastal taas, et ka meie mullastik-klimaatilistes oludes on võimalik kasvatada suuri saake.

Peeter Viil