Ain Alvela: puidutööstus hoiab elu maal

| METSALEHT | JUHTKIRI | Tänases Metsalehes iseloomustame meie puidutööstust kui maaelu kandjat ja kliimaeesmärkide täitjat, kusjuures see ei ole „töösturite kinni makstud reklaam”, vaid tõsilugu, mille üle me kõik võiksime järele mõelda.

Ain Alvela
MEIE METSA LUGU | Eesti metsanduse ajalugu pähklikoores

Metsanduse ajalugu käsitlevast lugudesarjast võib leida palju üllatavat. Kas teadsite näiteks, et lageraie ei leiutatudki koos harvesteriga? Või seda, et inimesed muretsesid juba 300 aastat tagasi metsade hävitamisese pärast?

Mari Kartau,
Toivo Meikar
Leili metsalood | Eestlasele meeldib metsas käia

Marja- ja seeneaeg on selleks korraks küll läbi, aga metsas võib jätkuvalt kohata rohkem inimesi kui varasematel aastatel. Rahvas on hakanud rohkem looduses käima, eriti nädalavahetustel, kui juhtub ilus sügisilm olema.

Leili Mihkelson
Kas toetuse saamine nõuab uusi töökohti?

Toidutööstuste investeeringutoetuste puhul on üheks tulemuse hindamise indikaatoriks töökohtade loomine, mis tundub praegu, kui töökäsi on massiliselt puudu, kaheldava väärtusega.

Heli Raamets
RAHVAPÕLLUMEES ON TEADA! Maasikad tõid tiitli Ranet Roositalule

„Kellele siis maasikad ei meeldi, meil on üle Eesti müügipunktid ja turustame otse tarbijatele,“ rõõmustab Ranet Roositalu. Joosepi talu maasikakasvatus on pälvinud rahva poolehoiu ning kõige suurem häältesaak tõi Roositalule rahvapõllumehe tiitli.

Silja Lättemäe