Martin Tishler, EMÜ doktorant

Raieviisi valikust sõltub metsa edasine saatus. Lageraie on kõige tulusam, kuid majanduslikud põhjused pole kaugeltki ainsad argumendid. “Metsameestele on ikka väga südamelähedane see uuendus, mis puiduvarumisele järgneb,” rõhutab uuringus osalev maaülikooli doktorant Martin Tishler.

Anni Õnneleid,
Argo Ingver,
Mari Kartau
Priit Lomp

| METSALEHT |Kui 2014. aastal selgus, et vallamaja kõrval kasvav männik on saanud raieküpseks, oli ühtlasi teada, et lageraie ei pruugi paljudele meeldida. Vallavanem Priit Lomp kutsus rahva kokku, et asja arutada.

Anni Õnneleid,
Argo Ingver,
Mari Kartau
Lii Sammler, Maamajanduse toimetaja

| JUHTKIRI | MAAMAJANDUS |Tänast Maamajandust võib võrrelda autahvliga parimatele loomakasvatajatele. Teisiti ei saakski: eelmine aasta kujunes nii piima- kui lihatootjatele väga keeruliseks, ent sellest hoolimata saavutati väga häid tulemusi.

Lii Sammler
Eelmisel suvel toodi Ukraina töölised Eestisse peamiselt lennukitega. Tänavu algavad otselennud Kiievist Tallinna 28. märtsil. Järjekorrad viisade taotlemisel on praegu aga pikad, esimesed vabad ajad on alates 5. aprillist.

“Valige väga hoolikalt neid välismaalasi, keda te tööle võtate. Sest iga välismaalase vastuvõtmisega kaasnevad teile kutsuja kohustused,” teatas Aiandusfoorumil politsei- ja piirivalveameti (PPA) ekspert-nõunik Liis Valk.

Silja Lättemäe
Tiit Niilo on koos oma perega loonud täieliku tootmistsükli – lehmapidamisest oma meierei toodangu kojukandeni.

See, mis Nopri talus 30 aastaga ära tehtud, on tõeliselt muljetavaldav. Sest lihtsalt piima toota ja müüa on mitu korda kergem, kui seda ise ka töödelda ning turustada, nagu Nopris tehakse. Pole siis ime, et MES valis Nopri peremehe Tiit Niilo parimaks piimatootjaks.

Lii Sammler