Sõja tõttu Eestis ajutise kaitse saanud ukrainlased ei pea muretsema, sest nende Eestimaal viibimise ja töötamise aega on pikendatud 2026. aasta märtsikuuni.
Mis asja on eestlastel Berliinis peetavale ühele maailma suurimale põllumajandusmessile Grüne Woche?
Sahistatakse, et Tartu Agro maad jagatakse 51 tükiks ja renditakse välja. Hartman: see on Keldo tegemata töö (86)
Lisatud Erkki Keldo kommentaarMaalehele teadaolevalt on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) dokumentidest välja tulnud, et Tartu Agro maad võidakse jagada 51 tükiks, sooviga panna iga tükk eraldi enampakkumisele. Regionaal- ja põllumajandusministeerium (REM) sellega nõus ei ole.
„Plaanis on väga palju suurendada Eesti piimatootmist.“ Joakim Helenius sai loa osta Estonia Farmid (9)
Konkurentsiamet kiitis heaks tehingu, millega Joakim Heleniusele kuuluv Trigon Capital ostis Eesti ühe suurima põllumajandusettevõtte Estonia Farmid.
Järjekordne Vjatšeslav Leedo äri läks pankrotti. Saaremaa Lihatööstuse lõpp sai ametliku kinnituse (127)
Esmaspäeval kuulutas Tartu maakohus välja OÜ Saaremaa Lihatööstus pankroti. Ettevõtte omanik Vjatšeslav Leedo on nimetanud üheks pankroti põhjuseks sealiha hinna tõusu.
Saksamaal tuvastati 14 vesipühvlil Brandenburgi liidumaal Berliini lähistel suu- ja sõrataud. Saksamaa on võtnud kasutusele kõik meetmed, et haiguse edasist levikut tõkestada.
Taluperemees Ants Aaman Harjumaalt on oma talulaudast maha müünud juba osa maatõugu lehmi ja hakkab suuremale piimatootmisele kriipsu peale tõmbama.
EKI andmetel oli detsembrikuus lihatoodete jaehindade muutus kauplustes marginaalne.
Sotsiaalmeedia haldamine on proovikivi, eriti talunikule, kelle põhitööks on toidu tootmine. Väikeste tegijate jaoks pakuvad need kanalid aga kõige lihtsamat ja mõjukamat võimalust oma lugu rääkida ning kaupa müüa.
Eesti lihaveisekasvatajad on 30 aastat pingutanud, et meie rohumaadelt kasvaks kvaliteetne ja tervislik liha. Seda hindavad ja ostavad meeleldi suured turud Euroopas ning mujalgi. Kuid kohalikule tarbijale on see jätkuvalt kallis ja nii eelistatakse odavat importliha.
„Olen justkui ununenud siia võistlusele,“ muigas Saaremaa põllumees Kaido Kirst, kui selgus, et ta on viljelusvõistlusel osalenud kõige rohkem. Tervelt 15 korda.
Nõo lihatööstus avas detsembri alguses Tallinnas Balti jaama turul uue esinduspoe. Otse toidutänava keskel ja lihasaali alguses ilutsevat vägevat letti on võimatu mitte näha.
Meeleheitel veisekasvataja: iga päev murtakse mõni veis, hundid ei vaevugi enam metsast sõralisi püüdma (217)
Hoiatus! Loos olev video on häiriva sisuga.„Asi on läinud nii kaugele, et hundi karjad magavad 50 meetri kauguse karjatarast heinapallide vahel ja ei karda midagi. Nii kui kõht tühjaks läheb, siis lähevad veiseid murdma,“ räägib Kihusalu talu peremees Tiit Soa.
Statistikaameti andmeil sõi eestlane 2023. aastal 7,7kg veiseliha - täpselt pole teada, kui suur osa sellest on kohalik liha. Kasvatajad ei taha oma loomi kodumaal realiseerida, sest mujal makstakse rohkem.
Eestist pärit aberdiin-anguse pull müüdi oksjonil rekordilise hinnaga üle 6500 euro, aga väärt tõupulli eest on makstud ka üle 10 000 euro. Tõupullid on seda väärt, sest nende järglaste liha sobib suurepäraselt ka jõululauale.
18. detsembri õhtul allkirjastati leping, millega Joakim Heleniuse Trigon Capital ostis ajaloolise ja Eesti ühe suurima põllumajandusettevõtte Estonia Farmid. Tehing vajab veel konkurentsiameti heakskiitu.
Soome toll avastas kaks juhtumit, kus Eestist ja Lätist toodi ilma piisavate dokumentideta riiki üle 10 000 kg liha, kirjutab Soome ajaleht Yle.
Jõulud on aeg, kus kõik eestlased hakkavad korraga ja pühendunult hapukapsast ning verivorsti sööma. Kui hapukapsast süüakse muulgi ajal, siis ilmselt pole palju neid, kes tarbivad aasta ringi ka verivorsti.
PRIA keeldus tapamaja rajamiseks investeeringutoetuse maksmisest. Ringkonnakohus mõistis ettevõtjale saamata jäänud tulu eest 1,4 miljoni euro suuruse hüvitise. Riigikohus vähendas hüvitist aga 1250 euroni. „Välja mõistetud summa on naeruväärselt väike ja mõjub vaidluse asjaolusid arvestades narrita...
Eesti mahetootjad on võtnud eesmärgiks mitte üksnes põllumaade pindala laiendada, vaid et suureneks ka toodete valik ja ostjate huvi mahetoidu järele.
Mahejookide seast pälvis tänavu parima mahejoogi tiitli „Meie lapse lemmiktee“ Tamme ürditalust, mille perenaine taluaiast nopitud ürtidest ise kokku segas.
Põllumehed on juba 20 aastat osalenud hasartsel võistlusel, kus selgitatakse välja teraviljakasvataja, kes on koristanud suurima hektarisaagi. Võitja vili peab aga olema ka suurepärase kvaliteediga ja kasvatajale võimalikult palju rahalist tulu tooma.
Põlvamaa põllumees Erki Oidermaa oli pisut üllatunud, kui tema kaerapõld andis arvutuslikult kõige väiksema süsinikujälje.
Hinnatõus ehmatab küll vist juba igas sektoris. Kes aiandusega tegelenud, teab hästi, millise augu hooaja algus rahakotti jätab. Leevendust annavad hilissügisesed ja talvised soodusmüügid.
Parima mahetootja tiitliga pärjati Tõrvaaugu Mahetalu Raplamaalt, parimaks mahetooteks kuulutati Metsavenna Turismitalu OÜ juust Küllus.
Ehkki paduvihmad hävitasid osa aednike saagi, püsivad tugevamad põllumehed siiani pinnal. Samas värskete aiasaaduste tootmine ja isevarustatus on üksjagu kahanenud.
Oidrema lambakasvataja Mirjam Pikkmetsa karja valvavad tänavu suve algusest kaks laamapoissi: Picchu ja Pinocchio. Kui Lõuna-Ameerikas on need loomad end karjakaitsjatena juba tõestanud, siis Eestis laamade valvurivõimeid alles avastatakse.
„Pruukis meil vaid põllumeeste mõõduvõtu korraldamisega alustada, kui Eestis hakkas teravilja ekspordiks üle jääma,“ naljatas üks peakorraldajatest, Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas tänavustele võitjatele auhindu üle andes. Viljelusvõistlus toimus sel hooajal juba kahekümnendat korda.
Aiandustootjad pole rahul, et Lätis on juba aastaid madalam käibemaks köögiviljadele, aga Eesti tootjad peavad hakkama saama kõrgema käibemaksumääraga ega suuda seetõttu konkurentsis püsida.