Koroona ja tööjõukriisi tõttu kannatanud põllumeestele lubas valitsus 12 miljonit eurot tugiraha. Vana aasta lõpus edastati taotlus Euroopa Komisjonile, sest riigiabi andmiseks tuleb sealt luba saada.

Lii Sammler

Pilt on tehtud täpselt kümme aastat tagasi, 2011.a. jaanuari alguses. Siis kattis maad paks lumevaip ja puid-põõsaid ehtis tol jaanuaripäeval härmatis.

Leili Mihkelson

Lõppeva aasta viimast lugu kirjutama hakates kaalusin kahe pildi vahel, mis lahkuvat aastat kõige paremini võiksid iseloomustada - kas riigimetsa lageraielank või oma metsa kuusenoorendik.

Leili Mihkelson

Kes poleks näinud Eestis ringi sõites põnevaid kõrgeid maisimüüre. Neid tekkib iga aastaga järjest rohkem, sest maisi külvipind suureneb. Tänavu peeti suurima maisitõlviku võistlus ning tuleval aastal tehakse seda jälle.

Lii Sammler,
Kristiina Märs

Mida paremini on taimed toitainetega varustatud, seda kõrgema toite­väärtusega seemnesaak ja sellest valmistatav lõpptoodang, antud juhul toidulaual kasutatav rapsiõli ja loomasöödaks minev rapsikook, tuleb.

Eili Rajapuu

Talioder on Eestis uus põnev kultuur, mille kasvatamist siinmail alles õpitakse. Ilmselt seetõttu toob just see vili igal aastal esile uusi noori ja andekaid põllumehi. Tänavu kasvatas võidupõllu Tanel Kirst Saaremaalt.

Lii Sammler