Heitlik ilm – kord öökülmad ja siis jälle palavus – ei ole tänavu kartulikasvatuse starti soosinud. Sestap võib veel julgelt maha panna ka varajasi kartulisorte, et juuli lõpus või augusti alguses värskeid mugulaid korjata.

Silja Lättemäe

Maamess on juba aastaid olnud rahvusvaheline, piiri tagant tuleb nii külastajaid kui eksponente. Tänavu andis Baltimaade suurimale maateemalisele väljanäitusele eriti rahvusvahelise mõõtme raiespordi-MM, kus oli osalejaid 22 riigist.

Kevad on käes ja turgude välilettidele taas tekkimas elu. Tallinna Keskturg torkab silma oma punapõsiste maasikalettidega ja kultuurmustikatega. Ühed on pärit Kreekast ja teised Marokost. Maasikate eest tuleb välja käia 3 kuni 5, kultuurmustikate eest 17 eurot kilogramm.

Eesti Konjunktuuriinstituut

Eesti hinnatuimaks põllumajandusvaldkonna tiitliks on 22 aastaga saanud aasta põllumehe aunimetus. Tänavune konkurss, mida korraldavad üheskoos Maaleht ja Eesti Põllumajandus- Kaubanduskoda, saab avapaugu täna.

Silja Lättemäe

Viimased aastad turgudel on olnud väga heitlikud: hindu on mõjutanud koroonaviirus, tarneraskused, sõda Ukrainas ja energiakriis. Hea külg kehva mängu juures on see, et toidujulgeolek ja -tootmine on hetkel rohkem fookuses kui kunagi varem. Olukord Eestis pole kiita, aga väljavaate paranemine oleneb...

Marju Reitsak