Pühapäeval, 28. augustil jõuab ETV2 eetrisse „Teemaõhtu“, meenutamaks näitleja ja lavastaja Mikk Mikiveri, kes 4. septembril saanuks 85aastaseks.

Maaleht

Akordioni tõid omal ajal Kihnu saarele meremehed. See muidugi ei selgita, kuidas pill pea igasse kodusse jõudis. Viiulid olid samuti peaaegu igas kodus, aga neid valmistati ka kohapeal. Igatahes akordioniõpilasi oli Kihnu pillilaagris kõige rohkem..

Liis Seljamaa

Andres Koorti isikunäitust „Kaos ja kord“ Hobusepea galeriis lihtsalt peab nägema. Kunstnik väidab, et kaos ja kord on meie kõigi sees.

Peeter Sauter

Režissöör Jürgen Volmer tegi 50 minutit kestva dokumentaalfilmi rahvusvahelisest muusikalaagrist, mis on Eestis toimunud juba 25 aastat. „Eesti ETNO armastab“ on film enese ja kaaslaste leidmisest kogu eluks.

Margus Mikomägi

Päikeselisel juunipühapäeval leitakse Österlenis ilusas Gislövshammaris ostjatele uut maja näidanud maakler Jessie Anderson surnuna. Kas tegu on õnnetuse või tapmisega?

Jaan Martinson
Läbi mitme riigikorra ja hoolimata suurtest sõdadest
TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed 220

Tartu Ülikooli 1802. aastal loodud loodusmuuseumi kogudele pani aluse tsaar Aleksander I venna, suurvürst Konstantin Pavlovitši annetus, mis sisaldas mineraale, teokarpe, koralle ja märgpreparaate loomariigist, kokku 608 loodusobjekti ja 628 raamatut.

Liis Seljamaa

Eelkõige Zetodest ja Trad.Attack!’ist tuntud Jalmar Vabarna (35) on praegu muusikutööst enamgi hõivatud kontsertide korraldamisega Setomaal Treski küünis. Kuigi kultuuriettevõtluse ajamine Lõuna-Eestis riigipiiri lähedal pole meelakkumine, teab ta, et nutikad plaanid viivad sihile.

Maiken Mägi