Kas suvelugemine on kuidagi teistsugune kui talvine? Mismoodi juhtub nii, et üks raamat viib teiseni? Kuidas jõuame lapselikust seiklushimust sügavate seoste avastamiseni?

Margus Mikomägi

Emajõgi hakkab Pühajärvest Peipsisse voolama tuleval nädalal. Siis jõuab Tartus vaatajate ette mütopoeetiline oratoorium „Emajõe sünd“, kus juhtub muudki seninägematut.

Liis Seljamaa

Eesti Teatri Agentuuri andmebaas ütleb, et saabuval suvel on me teatriilmas tulekul 48 esietendust: juunis 22, juulis 16 ja augustis senistel andmetel 10. Tegelikult tuleb uuslavastusi ilmselt rohkemgi. Mida siis ikkagi vaadata tasub? Pakun oma esialgse, kahtlemata subjektiivse valiku.

Margus Mikomägi

Jaan Tammsalu autorisaates on külas Leelo Tungal, kellega tuleb juttu tema loomingust, sellest, kuidas sünnivad luuletused, mis inspireerivad heliloojaid, kuid ka sellest, kuidas täiskasvanuna vaadata tagasi lapsepõlves kogetud rasketele aegadele, nii et eluga saaks minevikku kinni jäämata edasi min...

Maaleht

Paljudele meeldib võililleväli väga. Ühed koguvad neilt õitelt nektarit ja õietolmu tarusse või pessa viimiseks, teised käivad lihtsalt söömas, aga kolmandad lausa vitsutavad, et ruttu suureks saada. Kes nad on?

Viio Aitsam
„Kes on muremõtetega, istub kodus ja kraabib voodiäärt!“
Maalehe eakate festival ajas muuseumimaja pungi.

Eesti Rahva Muuseum Tartus täitus nädala eest tuhandete väärikate härrade-prouadega. Peeti maha Maalehe juba traditsiooniks kujunenud eakate festival. Ikka koos tantsu-laulu, uute kohtumiste ja kogutud tarkustega. „Jumal tänatud, et Maaleht on veel jalgel,“ võttis üks külalistest peo kokku.

Tarmo Michelson
Maaleht Türgis: see polnud mingi tavaline ringreis!
„Tundus, et pole võimalik võita, aga...!“

Maalehe seekordne Germaloga ette võetud Türgi ringreis läheb mitmes mõttes ajalukku: kunagi varem pole meie piknikule ilmunud metssiga, külastatud antiiklinnade vahel tegutsevat mahefarmi ega pildistatud nii suurel hulgal kohalikke loomi.

Mari Kartau,
Bianca Mikovitš