Andres Koorti isikunäitust „Kaos ja kord“ Hobusepea galeriis lihtsalt peab nägema. Kunstnik väidab, et kaos ja kord on meie kõigi sees.

Peeter Sauter

Päikeselisel juunipühapäeval leitakse Österlenis ilusas Gislövshammaris ostjatele uut maja näidanud maakler Jessie Anderson surnuna. Kas tegu on õnnetuse või tapmisega?

Jaan Martinson

Režissöör Jürgen Volmer tegi 50 minutit kestva dokumentaalfilmi rahvusvahelisest muusikalaagrist, mis on Eestis toimunud juba 25 aastat. „Eesti ETNO armastab“ on film enese ja kaaslaste leidmisest kogu eluks.

Margus Mikomägi

Esimesel nädalavahetusel, laupäeval, pakub ajastuhõngulisi elamusi draamasari „Hotell Portofino“ ja pühapäeval lisab põnevust „Väike trummitüdruk“.

Erika Klaats
Läbi mitme riigikorra ja hoolimata suurtest sõdadest
TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed 220

Tartu Ülikooli 1802. aastal loodud loodusmuuseumi kogudele pani aluse tsaar Aleksander I venna, suurvürst Konstantin Pavlovitši annetus, mis sisaldas mineraale, teokarpe, koralle ja märgpreparaate loomariigist, kokku 608 loodusobjekti ja 628 raamatut.

Liis Seljamaa

Kaasaegne tants jookseb tantsust eemale, kirjutavad kultuuriajakirjanikud. Kaasajal räägime etenduskunstist. Üks juhtkujusid ütleb, et tegelike kehade kohalolek kindlas ruumis ja ajas ongi etenduskunsti olemus. Pikad seelikud, ürbid ja vammused, mis keha varjavad, on muuseum. Mida enam on näha palja...

Kirjatsura

R.A.A.A.M. teatri uuslavastus „Diktaator, naljamees ja liiderdaja“ on nii lavastatud ja mängitud, et poeb vaataja naha vahele kuidagi märkamatult – etenduse lõppedes oled puudutatud ja tundlikult liigutatud. Tegu on sõjavastase lavastusega, kuigi seda vastasust kusagil ei rõhutata.

Margus Mikomägi