Betti Alverile pühendatud XXXI luulepäevadel „Tähetund“ loeti Jõgeval seekord Artur Allikaare luulet. Lugejateks 7.–12. klassi noored. Üle Eesti oli kokku tulnud 18 kooliteatri truppi.
1923. aastal rajati Eestis kaks turba jõul töötavat moodsa sisseseadega elektrijaama – Ulila Tartumaale ja Ellamaa Haapsalu–Tallinna raudtee lähedale. Need kujunesid tollal olulisteks suurettevõteteks.
Täna osaleb Eesti esimest korda noorte Eurovisioonil, mis toimub Prantsusmaal Nice’is. Miljonite televaatajate ette astub kodumaad esindama 11aastane Räpina tüdruk Arhanna Sandra Arbma võistluslooga „Hoiame kokku“.
28. novembril avatakse Rapla kultuurikeskuses aasta eest meie seast lahkunud Riho Sibula nimeline tuba, kus on väljas tema kuulsamad kitarrid, toa avamisele järgneb sooloalbumi „Viimane’’ vinüülplaadi esitlus ja Riho sõprade kontsert.
Seesuguse mõjuga on Mart Kuhi esikromaan „Vihmakass“, mis jutustab salapärasest olendist, kes saab elujõu vihmasajus. Eriti näib ta mõjutavat noorte naiste meeli ning on võimeline nende pea segamini ajama.
Jõulud on üks hirmus väljakannatamatu aeg. Kuid sel aastal on meil kõigil tiba lihtsam, sest appi tõttab ansambel Lonitseera.
Seekordses „Vaimuelu“ saates minnakse edasi palvetamise teemadel. Miks inimesed palvetavad eri asendites ning mismoodi on õige lüüa ette risti? Miks me vajame söögipalvet? Kas armulaual peab alati põlvitama? Miks on „Meie isa palve“ eriline?
Eesti pearabi Shmuel Kot, kellel on osa perest Iisraelis, leiab, et raskused muudavad juudid ainult tugevamaks ja kokkuhoidvamaks.
Novembri lõpus ilmub Aavo Koka ja Andres Eilarti Eesti kunsti raamatusarja „Pintsliga tõmmatud“ kolmas, autorite sõnul viimane osa – „Pintsliga tõmmatud rahvas“. Kõik kolm kokku annavad 21. sajandi eepose mõõdu kätte.
Elo Lutsepp ja Alois Andreas Põdra Eesti Vabaõhumuuseumist räägivad Maalehele, mida uut nad maaeramute kohta tehtud suurest küsitlusest teada said.
Kohe 75aastaseks saav Tõnis Mägi ei usu juhustesse ja ütleb seda ka oma uues laulus, mida esitab juubelikontserdil 17. novembril Tallinnas Alexela kontserdimajas: „...ehk oleme siin hoopis teiste pärast / ja polegi juhus, et kohtume.“
Katk, sõjakoledused, vägistamine ja peade mahalõikamine pole vaid 21. sajandi maailma kannatuste kirjeldus. Eesti Draamateatris esietendunud „Vend Antigone, ema Oidipus“ tuletab meelde, et kreeka tragöödiate 2500 aasta tagune halastamatu julmus on ülimaltki sama.
Enam kui sada maleraamatut avaldanud Andrew Soltis usub, et kui Paul Keres oleks 1944. aastal vabasse maailma jäänud, võitnuks ta kindlasti 1948. aastal maailmameistritiitli. „Ka sel juhul oleks toimunud 1948. aasta matšturniir maailmameistri selgitamiseks. Aga Nõukogude valitsus poleks lasknud oma ...
Marek Lindmaa aerutamisest Yukonist Alaskale: see 1600 km pikkune teekond viis meid viimase piirini (8)
Alates 15. novembrist on kolmapäeviti kell 21 TV3 eetris dokumentaalsari „Aerutades Alaskale“, kus kuus eesti meest on võtnud nõuks kajakkidel läbida Yukoni jõel toimuv kuulus aerutamismaraton.
Raplamaa mees Aare Hindremäe koostas pea 600-leheküljelise Ingliste piirkonna koolide ajaloo raamatu, kus paljusid pilte on kaks: originaal ning selle udusem, kuid numbrite ja nendega tähistatud õpilaste nimedega varustatud koopia.
Kuigi ametlik ideoloogia rõhutas inimeste võrdsust, siis just ligipääs parematele toiduainetele tõi selgelt esile eliidi ja tavakodaniku suure vahe.
VAIMUELU | Marju Kõivupuu: hangusin seesmiselt, kui kuulsin, et hooldekodu nimetatakse äriettevõtteks (103)
Jaan Tammsalu autorisaadeKui laupäevaõhtuti usaldada end pooleks tunniks TV3 saate „Sirje“ meelevalda, saab lisaks heale tujule ka kindluse, et tegelikult on elu ilus.
Ansambli JMKE solist ja Velikije Luki asutajaliige Villu Tamme sai 2. novembril kuuekümneaastaseks.
27. Pimedate Ööde filmifestival algab tavapärasest nädala jagu varem ehk 3. novembril ja toob kokku rekordarvu külalisi.
Andres Mustonen: Iisraelis ei olda väga distsiplineeritud, igaüks on indiviid, aga praegu on kõik teisiti
Jaan Tammsalu autorisaade„Olen Iisraelis olles elanud üle kolm suuremat rünnakut, need sõjahääled ei ole mulle võõrad,“ rääkis Iisraeli sõja alguspäevil Tel Avivis olnud Andres Mustonen saates „Vaimuelu“ Jaan Tammsalule.
Hingedepäeval mõtiskleb vaimulik Jaan Tammsalu selle üle, kuidas hoida meeles neid, kes on läinud meie eel, kuid osata hoida ka inimesi, kes on just praegu meie ümber ning mis teeb meie hinge haigeks ja kuidas sellest üle saada. Head kuulamist!
Kui tänapäeval on juuste püstiajamiseks igasugu geelid ja lakid, siis 80ndatel tuli asjale läheneda libedamalt.
Ahnus, julmus, reetmine, mõrvad – 80aastase Martin Scorsese värske filmi „Lillekuu tapjad“ lugu oleks justkui Hollywoodi jaoks loodud.