Koduaias saab taimi kaitsta ka ilma keemiata

Taimekaitsevahendeid, mida rahvasuus ka mürkideks kutsutakse, ei sooviks keegi oma aias naljalt kasutada. Kui aga siiski muud abinõud haiguste või kahjurite vastu ei aita, saab valida tavakasutajaile mõeldud keemiavabade preparaatide hulgast.

Targu Talita
Nii saate juba veebruaris esimese saagi

Päevad on tasapisi pikemaks veninud ja päikesevalgust jätkub kauemaks. Nüüd on aeg panna kasvama esimesed külvid võrsete saamiseks, samuti kasvatada maitserohelist ning idandeid.

Jana Rand
RAHVAKALENDER | Paavlipäevast hakkavad kõrred lund vihkama

Kuigi rahvakalendri paavlipäeva (25. jaanuar) väga laialdaselt ei tähistatud, peeti sedagi päeva üheks talve poolitajaks, mis viis mõtted juba talve lõpule ja kevade­ootusele. Asuti otsima esimesi kevademärke ja öeldi, et kõrred hakkavad lund vihkama.

Eestis on kuus ohustatud sõnajalgtaime

Eestis kuulub sõnajalgtaimedest kõige rangemasse ehk I kaitsekategooriasse kuus liiki. Keskkonnaametil on nüüdseks valminud haruldaste sõnajalgtaimede kaitsekava.

Andri Küüts
KUDUMISE KLASSIKA | Nupuline koekiri

Ühest silmusest mitme uue välja- ja nende uuesti kokkukudumisel saadud nupud on Eesti kudumites hästi tuntud. Eriti olulised on need Haapsalu sallide juures, kus nuppude tihedus ja ühtlus näitab ka kuduja oskusi.

Lia Bergmann
Kas gluteen on üksnes halb?

Mitte ühestki teisest teraviljast tehtud jahust ei saa nõnda kohevat ja ilusa struktuuriga saia kui saianisust. Nisu head küpsetusomadused tulenevad gluteenist, millest on rahva seas hakatud hirmutavaid lugusid rääkima. Kas ka põhjendatult?

Targu Talita
Vanad head kapsarullid odrakruupide ja tšilliga

Mina teen kapsarulle eestipäraselt odrakruupidega, sest need on suure toiteväärtusega, sisaldades kasulikke mineraalaineid kaaliumi, fosforit, magneesiumi, kaltsiumi ning B-grupi vitamiine ja luteiini.

Annika Sepp
Kuidas ennetada koduseid kukkumisi

Päästjad käivad sageli väljakutsetel, kus vanemad üksi elavad inimesed on kodus kukkudes viga saanud ning ei suuda enam ise püsti tõusta ega liikuda. Koduste kukkumiste ennetamiseks on võimalik palju ära teha.

Targu Talita
Need pastaroad paksuks ei tee

Vastupidi levinud arvamusele ei tee pasta paksuks. Pastaroad ja muud madala glükeemilise tasemega toidud aitavad veresuhkru taset ja kehakaalu kontrolli all hoida.

Kaili Eerma
RAHVAKALENDER | Nuudipäev lõpetab jõulud

Nuudipäeval on vanadel aegadel olnud mitmeid muidki nimetusi: nääripäeva järgmine päev, jõulu esmaspäev, kolmekuninga esmaspäev, viimane pühadepäev või jõulude järgmine päev.

Ärge ehmatage loomi ilutulestikuga!

Ilutulestik on lõbus ja põnev viis pühade tähistamiseks, kuid loomadele see kahjuks nii meeldiv ei ole. Võimaluse korral jätke ise paugud tegemata ja liituge kohaliku omavalitsuse korraldatud vaatemänguga.

Jana Adamsons
Aastavahetus musta leivaga on glamuursem, kui arvata võiks

Uut aastat tervitatakse kihisevate jookidega ning sinna juurde sobivad hästi suupisted. Pärast jõuluaegseid rikkalikke sööke meeldivad kerged ampsud kõigile. Retseptid on pärit EPKK ja leivaliidu kogumikust “Rukkileib”.

Targu Talita