Kuusekujuliste ehete valmistamiseks on vaja paela, looduslikku peent oksa või puidust grillivarrast, pärleid või puitmunakesi. Paeladeks sobivad taaskasutatud paelad kingipakkide ümbert.

Villu Baumann

Kõigepealt selgituseks, et juttu ei tule sugugi ebaküdooniast (Chaenomeles), vaid tõelisest küdooniast (Cydonia oblonga).

Tapio Vares

Magusalt lõhnava idahüatsindi (Hyacinthus orientalis) võib endale aastalõpu rõõmuks ise kasvatada, aga neid pakuvad jõululilledeks ka kauplused.

Targu Talita

Ingverit võib pidada ka jõulutaimeks, sest ta on asendamatu näiteks piparkoogimaitseaines ja annab hea maitse muudelelegi küpsetistele. Kui aga lisada seda jookidele, aitab vürtsikas ingver peletada külmatunnet.

Thea Karin

Suured ja väikesed paksud aedviljapannkoogid meelitavad sööma praetud toidu austajaid.

Targu Talita

Detsember 2022Maria ja Matthias K. Thuni järgi

Targu Talita

Mitu aiapidajat on küsinud, kas lavendel tuleb samuti talveks katta nagu peenraroosid. Täpsustuseks olgu kohe öeldud, et jutt käib tähklavendlist (Lavandula angustifolia), teised liigid meil õues talve üle ei ela. Samuti soovitakse teada, kuidas oleks fuksiat õigem ületalve pidada.

Targu Talita

Kirjutasime 20. oktoobri Targu Talitas kährikseenest kui väärt söögiseenest. Eestimaa kontekstis ei ole selle korjamine siiski mõeldav, kuna tegu on looduskaitsealuse liigiga.

Thea Karin

Tundub, et kliima soojenemine hakkab võimaldama kastanikasvatust Eestiski. Minevikus peeti seda üsna ilmvõimatuks, kuid asi näib tõesti paremuse poole tüürivat. Ning olgu täpsustuseks, et siinkohal tuleb juttu mitte hobukastanitest (Aesculus), vaid päris tõelistest kastanipuudest (Castanea).

Tapio Vares

Kuigi Eestis mõtleme talvesalatite all enamasti sissetehtud aedvilju, siis paljudes maades on selleks hoopis rohelised värsked salatid, mis tulevad poelettidele just talvekuudel.

Thea Karin

Sain kingituseks kena potiroosi, kuid paar nädalat hiljem ilmnes, et selle lehed hakkavad kattuma valkja kirmetisega. Lõikasin roosi pisut tagasi, kuid nüüdseks on kirmetis taas kohal. Mida peaksin tegema?

Targu Talita

Mõnikord piisab üpris lihtsatest nippidest, et anda päevinäinud pesuruumile õdus koduspaa olemus ja hingamine. Nippe jagab K-rauta sisekujundaja Aleksandra Tšufarina.

Annika Vilu

Igihaljas kobarküüvits pakub oma kireva lehestikuga silmailu veel hilissügisel ja talvelgi. Eriti hästi sobivad nad rododendronite alla pinnakattetaimedeks.

Jana Rand

Rammuleem ehk puljong on aluseks suppidele ja paljudele muudele toitudele. Nii võib seda teha suure varuga, sest puljongi keetmine on päris pikk protsess.

Jana Rand

Ehkki võid ostame harilikult ikka poest, tasub seda vahelduseks koduski teha. Tulemuseks on hoopis teistsuguse maitse ja konsistentsiga määre, mis pakub uudse maitseelamuse.

Laura Jõgar