Euroopa Liidus ja mujal kiirelt leviva ohtliku tomativiiruse Tomato brown rugose fruit virus tõttu soovitab põllumajandus- ja toiduamet võimalusel kasutada tomati- ja paprikaseemneid, mille päritolumaa on Eesti ja teised Euroopa Liidu riigid.

Targu Talita

Populaarne veebileht Taste Atlas, mida nimetatakse ka toiduentsüklopeediaks, on oma kasutajate abiga kokku pannud nimekirja, milles on maailma toidud reastatud populaarsuse järjekorras.

Hakklihast saab toidu kiiresti valmis teha. Samas ei pea piirduma üksnes kotlettide või hakklihakastmega. Lisandeid kasutades saab vägagi erineva maitsega toite.

Juliana kukerpuu on üks üllatavalt vastupidav tegelane. Võib-olla üldse ainus igihaljas kukerpuuliik, mis meie oludes on võimeline korralikuks põõsaks kasvama.

Tapio Vares

Kui kapinurgas on pudelike oliiviõliga seisma jäänud ja seda toiduvalmistamiseks enam kasutada ei sünni, leiab sellele rakendusi mujal.

Pille Hermann

Tampere on end välja kuulutanud maailma saunapealinnana. Tampere Pispala linnajaos asub Rajaportti saun, mis on Soome vanim avalik siiani töötav saun.

Velvitšia (Welvitschia mirabilis) on üks äärmiselt kummaline tegelane. See n-ö taimne dinosaurus arenes välja juba 200 miljoni aasta eest, ent on tänapäevani keeldunud välja suremast.

Tapio Vares

Tatral on hulgaliselt kasulikke omadusi. Temas on palju väärtuslikke vitamiine ja mineraalaineid, kiudaineid, mis soodustavad seedimist, kuid seevastu vähe rasva ja kaloreid. Seega sobib mõnusa maitsega tatar kevadisse menüüsse suurepäraselt.

Jana Rand

Internet pakub palju võimalusi ühisteks tegevusteks. Nii on Raplamaa käsitöötegija Katrin Vahemets aastate jooksul kaasa löönud paljudes koosheegeldamise projektides, nii et nüüd sai töödest kokku panna juba terve näituse.

Lia Bergman

Kui tualettruum lõhnab ebameeldivalt, võib selle põhjus olla probleemses kanalisatsioonis või ka inimeste hügieeniharjumustes. Lõhnadest saab vabaneda nii looduslike puhastusvahendite kui ka kodukeemiaga.

Krista Must

Tolm põhjustab koristustööde tegijale alati kõige suuremat peavalu. See tekib justkui eimillestki ja uskumatult kiiresti. Selleks et hoida kodu puhtana, tuleb teada õigeid tolmuga võitlemise võtteid, vastasel juhul on koristamise vaevast sündiv kasutegur liiga väike.

Marju Reitsak

Küüsi võivad kahjustada nii vale lõikamistehnika kui ka küüneseen. Valusad kannalõhed tekivad aga nahapaksendeist.

Mariana Dzaniašvili

Nikotiin on tugevat sõltuvust tekitav psühhoaktiivne aine, millel on hulganisti kahjulikke tervisemõjusid. Kõige parem oleks nikotiinitooteid üldse mitte tarvitama hakatagi, kuid loobumisse targalt suhtudes saavutavad edu ka need, kes juba sõltuvuse küüsi langenud on.

Anna-Liis Veerpalu

Vastlapäeva järel algav suur paast on rahvapärimuses ja kirikutraditsioonis olnud kehalise ja vaimse puhastumise perioodiks. Paastumise eri vorme on võimalik rakendada nii raviks kui ka haiguste profülaktikaks.

Natalja Trofimova

Õhtud on veel jahedad ning väga õue ei meelita, seetõttu jõuab ette võtta näputöö, mis pisut rohkem aega võtab.

Pille Hermann

Kevadtalv on ikka olnud viirushaiguste tõusuaeg. Nakatumise pidurdamiseks ja haiguste ennetamiseks peame üle kordama vanad head tarkused, mis koroonaviiruse leviku ajal olid kõigil selged, kuid nüüd kipuvad ununema.