Kui põete tihti külmetushaigusi, väsite kiiresti või hakkavad endast märku andma kroonilised haigused, võib selle põhjuseks olla nõrgenenud immuunsüsteem.

targu talita

Oktoober 2022Maria ja Matthias K. Thuni järgi

Targu Talita

Moos on toiduaine, mida söövad pea kõik ja igaühel on ettekujutus ideaalsest moosist. See ideaal võib aga paljuski erineda, sest ühed eelistavad magusamat, teised hapukamat, kolmandail on oma kindel arvamus tooraine kohta.

Heal pirniaastal saab neist puuviljadest isu täis süüa, kuid neid tasub ka hoidistada. Pirnides on ka rikkalikult kaaliumit, mis aitab organismi veebilanssi reguleerida, soodustades liigse vee väljutamist. Teistest mineraalidest tasub mainida veel ka magneesiumit, väävlit ja fosforiühendeid.

Jana Rand

Suvikõrvitsad võivad olla nii ümmargused, kõverad kui ka kuuekandilised. Nende värvivarjundid võivad varieeruda mitmes toonis rohelisest valge- ja kollasetriibuliste ning träpsulisteni.

Thea Karin

Ehkki aianduspoodides on kõikvõimalike taimede seemneid ja kevadine seemneost on harjumuspärane, võib ka endakasvatatud köögiviljadest seemneid võtta, et need uuel hooajal maha külvata.

Targu Talita

Selleks et laps mõistaks raha väärtust ning valikute tegemise olulisust ja õpiks rahaga iseseisvalt ümber käima, on hea võimaldada talle selleks vajalikud vahendid ja õpetada selgeks rahaga seotud põhiteadmised.

Maria Hakiainen

Vürtsika maitsega mädarõigas oli tuntud juba antiikajal. Seda tõendab Pompejis asuv seinamaal, millel on taime äratuntavalt kujutatud. Delphi oraaklile omistatakse ütlus: „Rediste väärtust kaalutakse hõbedas, mädarõigast kullas.“

Thea Karin

Vanasti usuti, et maja ümber istutatud pihlapuud võisid tõrjuda nõidust või lihtsalt naabrite pahasoovlikkust. Heaks õnneks kanti kaasas pihlakaoksakest ja usuti, et maja lähedale istutatud pihlakas kaitseb isegi pikselöögi eest.

Marju Reitsak