Parajalt soojust ja niiskust mõjub murukasvule ülihästi ning nii tuleb hoolitsetud muru saamiseks muruniiduk nädalas kord või isegi paar käima lükata. Mis aga liigub, see kulub, ja nii ka niiduki tera.

Targu Talita

Suvel muutub üsna tuntavalt ka meie söögisedel ja kuuma ilmaga tahaks ikka midagi kergemat ja jahutavat. Nüüd võiks taas menüüsse võtta külmsupid ja salatid.

Jana Rand

Peagi on käes südasuvi ning see on kõige tegusam aeg ka kõikvõimalikele taimekahjuritele. Hea taimekasvatustava ja õige agrotehnikaga on võimalik aiakahjustajaid kontrolli all hoida.

Targu Talita

Igihaljad kalmiad kasvavad meelsasti rododendroneile sobivas keskkonnas, kuid lepivad ka kergelt hapuka liivase ja huumusrikka pinnasega.

Jana Rand

Käes on aeg, mil õisi leidub nii aias, metsas kui niidul. Valgust jagub ööpäev läbi ning soojust tuleb muudkui juurde. Ühe õie võib lisada ka suvisele tuunikale.

Pille Hermann

Kevadel kasvab looduses palju noori taimi, mis süüa sünnivad. Jänesekapsas on taim, mida enamik inimesi tunneb ja mõned ka toidulisaks pruugivad.

Targu Talita

Mädapea mõisa pojengipäevad kestavad tänavu 17.-19. juulini ja nende keskmes on seekord kõige uuem pojengirühm – Itoh-pojengid, sest Mädapea kollektsioonaia perenaisel Marika Vartlal ilmus neist just raamat „Moodsad Itoh-pojengid”.

Mari Lall

Elurajoonides ümbritsetakse oma krunt enamasti kas aia, heki või mõlemaga korraga. Piire on eriti oluline, kui peres on väikesed lapsed ja lemmikloomad.

Annika Vilu

Jõgeval on köögiviljade sordiaretusega tegeldud üle saja aasta. Kohalike sortide saamiseks on aretajad teinud süstemaatilist tööd, tänu sellele saab kasvatada maitsvaid ja just siinsetesse kliimaoludesse hästi sobivaid sorte.

Ingrid Bender

Autohoolduse pikaajaline eiramine ei säästa sõidukit ega rahakotti, sest õigel ajal kõrvaldamata rikked kipuvad üle kasvama tõsisteks tehnilisteks probleemideks.

Fred Püss

Tüümiani mainitakse nii Homerose eepostes kui ka hilisemas, Vergiliuse „Aeneisis”, kus on kirjas, et tüümian hakkas kasvama Ilusa Helena pisaratest.

Thea Karin

Mis tahes tööd tehes on käte kaitseks vaja kanda kindaid. Kindad aitavad säilitada naha head väljanägemist, vältida putukahammustusi, kokkupuudet kemikaalidega või ennetada kokkupuudet haigusetekitajatega.

Liis Savisaar

Varasuvise aia kõige ilusam hetk on siis, kui viljapuud on õieehtes. Paraku kipub see aeg jääma väga lühikeseks. Et seda ilusat aega pikendada, ongi aretatud iluviljapuud.

Jana Rand

Esimene suvekuu on aias vist kõige õierohkem. Sibullilled jätkavad õitsemist, ka ilupõõsad ja viljapuudki on sõltuvalt aastast täies õies. Tänavusel jahedal kevadel areneb kõik pikkamööda ja see on omal moel toregi.

Targu Talita

On teada, et ettevõtlusega alustamine võtab Eestis umbes 15 minutit aega. Mis aga on tegelikult need küsimused, mis selle teekonna alguses esile kerkivad ja veel olulisem, millised on need vastused?

Katre Kärner

Igal aastal lehekuul haaravad taas meeli enda lummusesse nurmenukud. Neis on midagi erilist, mida ei oskagi seletada. Lihtsalt rõõmustad, kui näed neid kusagil mõnd niitu kaunistamas.

Tapio Vares