Me kõik oleme kuulnud ütlust „sa oled see, mida sööd“. Kuidas mõjutab aga toit silmade tervist? Milliseid toitaineid vajavad meie silmad, et säilitada võimalikult hea nägemisteravus?

Christyna Kuusik

Kartul on olnud eestlaste põhitoidus, mis nüüd uute ja huvitavate toiduainete varju kipub jääma. Kui aga kartulit uue nurga alt vaadata ja talle uusi maitseid leida, on tegu siiski väärt toiduainega.

Jana Rand

Talv on parim aeg panna lauale toitev ja tervislik supp. Supp on ilmselt üks vanemaid toite, mida tunnevad kõik maailma rahvad.

Jana Rand

Kööki peetakse tihti kodu südameks. Seetõttu on oluline, et see oleks praktiline ja mugav. Seetõttu tuleks hoolega mõelda, kuidas kujundada oma köök tänapäevaseks ja multifunktsionaalseks ilma üleliia kulutamata.

Pedro Castro

Meie üks tuntuim ja armastatum talvine õitseja ratsuritäht kuulub amarülliste sugukonda. Samast sugukonnast leiab veel teisigi kaunilt õitsevaid sibullilli.

Targu Talita

Talv on okaspuude aeg. Kui raagunud lehtpuud näivad elutuina, siis okaspuude igihaljus annab silmale pidet ja lootust. Mitte kõik pole veel kadunud!

Tapio Vares

Eestimaal on küllaga paiku, mis panevad tõdema, et kõige suurejoonelisema aia loob ikkagi loodus ise. Üks selliseid on Kadrioru Hundikuristik.

Tapio Vares

Ühelgi Riia sõidul ei lase ma mööda võimalust astuda sisse Riia keskturule (Rīgas Centrāltirgus), mis asub otse bussijaama kõrval. Hiigelangaarides müügikoht on läbi teinud uuenduskuuri, aga säilitanud tõelise turuhõngu.

Thea Karin

Jaanuari lõpp on meie kliimas aasta kõige karmim ja külmem aeg. Vanarahval tuli rinda pista toidunappuse ja külmas ellujäämisega, ehk ka seetõttu püüti iga hinna eest leida loodusest kevade märke.

Targu Talita

Aasta suurimad pühad rohke söömisega on möödanik ning paljud soovivad nüüdsest taas tervislikumalt ja kergemalt toituma hakata. Üks võimalus selleks on võtta menüüsse rohkem taimetoite.

Thea Karin

Pühad ja suurem söögivalmistamine on möödas, kuid erilisteks hetkedeks võiks lauale panna midagi erilisemat ja eksootilisematki.

Pille Hermann