Sain selle armastust, usaldust ja ühiseid aastaid sümboliseeriva kimbu kingituseks oma kallilt kaasalt. Lõikelilled säilivad vaasis värskena nädala. Tundsin, et paar nädalat neid vapustavaid õisi on minu jaoks vähe ja otsustasin taimed kuivatada. Nii säilib see bukett nüüd igavesti.

Marit Mäesaar

On tegelikult päris üllatav, kui vastupidavaks on meie kliimas osutunud läiklehine lubikas (Sesleria nitida). Oma päritolult on ta ju täielik lõunamaalane, kasvades looduslikult Kesk- ja Lõuna-Itaalias, üks alamliik koguni Sitsiilias.

Tapio Vares

B-grupi vitamiinid on B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 ja B12. Nende roll on hoolitseda inimese närvisüsteemi, reaktsioonikiiruse, keskendumisvõime ja mälu eest, samuti südame, aju ja närvisüsteemi eest. Nad osalevad energia tootmisel, punaste vereliblede moodustamisel.

Targu Talita

Külmal ajal on mõnus mugavustoit lihapallid, mis valmivad ruttu ning saavad särtsu erinevatest vürtsidest. Neid võib serveerida meelepärase kastmega või ilma. Lisandiks sobib näiteks rootslaste kombel pakkuda mõnusat kooslust kartulipüreest ja pohlamoosist.

Kaili Eerma

Üks külaline kiitis mu toas kasvavat palmi, kuigi enda teada mul ühtki palmi ei ole. Ta kiitis mu rahu-palmlehikut (Cycas revoluta), mis üksnes palmi meenutab. Kuidas asjad rahu-palmlehikuga tegelikult on, peab pikemalt selgitama.

Marit Mäesaar