Muru pindala on aedades ilmselt kõige suurem. Ometi panustatakse muru hoolduseks kõige vähem tähelepanu, aega ja energiat. Kui lilli väetame ja kastame regulaarselt, siis muruga hakkame tegelema alles siis, kui see kuivab, sammaldub või laseb umbrohul endast võitu saada.

Eveli Uibomets

Kõik Riiat külastanud eestlased on küllap jalutanud ka sealsel keskturul, mis oma suuruse ja kirevusega on igati põnev paik. Kuid vähem teatakse teisest toredast turust – vaid aasta vanast Āgenskalnsi turust.

Thea Karin
ASI SELGEKS | Mida kasvatada enne ja pärast maasikataimi? (5)
Lisatud soovitused maasikasordi valimiseks!

Maasikaid ei või pidevalt ühel ja samal kohal kasvatada ning maasikamaa vajab viljavaheldust nagu kõik teisedki kultuurid. Muidu hakkavad mulda kogunenud taimekahjurid maasikataimede arengut pärssima, samuti kurnab üks kultuur samal kohal kasvades mulda.

Targu Talita

Mugavaid ja kergeid krokse kantakse palju ning mõnikord juhtub, et üks jalavarjudest läheb katki või lihtsalt kaob kuhugi ära, eriti lastega peredes. Enamasti lõpetavad üksikud jalavarjud oma teekonna prügikastis, kuid neid saab kasutada ka värvikate lilleanumatena.

Astrid Lepik

Käopäkk (Lathraea squamaria) on üks meie kummalisemaid salutaimi. Teades tema eluviisi, võiks käopäkka vaat et mingiks veidraks nugivaks loomolevuseks pidada. Käopäkk ongi olemuselt täielik parasiit.

Tapio Vares

Paju on meie looduses hõivanud soiseid ja väheviljakaid alasid ning heades tingimustes võib muutuda koguni tüütuks võsaks. Pajusid on aga väga erinevaid ja järjest enam osatakse neid hinnata ka haljastuses.

Jana Rand
Mismoodi vabaneda koduaeda kolinud rästikust?
Kuidas rästikuga kohtudes käituda?

Kultuurmaastike leviku tõttu on rästikute ja nastikute looduslikud elupaigad vähenemas, mistõttu üha sagedamini otsivad maod sobivat elupaika inimese koduõuelt.

Sandra Müür

Pajalappe ikka kulub, eriti veel nüüd, kui lähenemas on grilliaeg ja nii mõnigi söögikord toimub õues. Seega olgu neid siis juba rohkem käepärast võtta.

Pille Hermann

Pesumasin on üks sagedamini kasutatavaid kodumasinaid, mis on muutnud pesu pesemise varasemast mugavamaks ja aega säästvamaks. Ometi võivad valed kasutusharjumused märkimisväärselt suurendada majapidamise elektriarveid.

Heivo Pork

Parajalt soojust ja niiskust mõjub murukasvule ülihästi ning nii tuleb hoolitsetud muru saamiseks muruniiduk nädalas kord või isegi paar käima lükata. Mis aga liigub, see kulub, ja nii ka niiduki tera.

Targu Talita