Foto: Andres Putting

Päev algab kell 11 ringkäiguga ning kapsalõikamisega talu põllul. Kavas on suur kapsaste maitsmistest, hapukapsa tegemise õpituba, kapsalõuna ja jututuba, kus arutatakse, kuidas kapsast säilitada, koristada, kasvatada. Keraamik Maarja Vilsari juhendamisel meisterdatakse erinevaid esemeid kapsast.

Kohapeal on võimalus täiendada oma talvevarusid toiduringi talude toodanguga, kes sel päeval oma müügilettidega on väljas.

Õhtu lõpeb neile, kes endast varakult märku andnud Mooska suitsusaunas, kus saunamõnude kõrval katsetatakse kapsamähise kui rahvameditsiinis tuntud põletikualandaja tegemist.

Alt-Lauri talu perenaise Kaja Keskküla hinnangul on juba teist aastat toimuv sügisene kapsapäev heaks võimaluseks jagada kapsakasvatuse ja -turustamise kogemusi: „See on koht, kus ka ettevõtjad saavad üksteiselt õppida, samuti toimub siin võrgustikupõhise koostöö ja rist-turunduse treening".

Kapsapäev on üks selle-aastastest Võrumaa  kohalikku ja mahetoitu esitleva UMA MEKI sarja ettevõtmistest. Suvel toimusid umbrohutoidu päev Metsamoori perepargis, salatite meistriklass Alt-Lauri talus, koduveinipäev Rogosi mõisas, suitsuliha koolituspäevad Mooska talus, sõiraseminar koos õhtuse piimapukipeoga Kiidi turismitalus ja Rõuge seenenädal.  Ees seisavad Lõuna-Eesti mahetoidu konverents Nursis  4. novembril  ning 5. novembril toimuv Uma Meki suurlaat Võrus.

Alt-Lauri mahetalu tegeleb köögiviljakasvatuse ja töötlemisega ning juhib mahekaupade ühisturustust Lõuna-Eesti Toiduvõrk. Mahetootmisega hakati talus tegelema 2004. aastast,  2009. aastal hakati tegelema ka töötlemisega.