Idee algatajaks oli Huljal tegutseva Aru Põllumajanduse tegevjuht ja kaas-huljakas Andres Lindam, kes poisikesena nägi tihtilugu, kuidas mainekas lavastaja reede õhtuti bussi pealt maha astus ja koju kõndis.

„Uhke tunne oli – kuulus mees - Arvo Kruusement, kõnnib meie radu,“ meenutas Lindam. Tundes suurt huvi vanade juttude vastu, võttis Lindam Kruusemendiga ülemöödunud aasta ühendust ja kutsus ta Huljale ajalootundi pidama.

„Kui temaga kohtusin, siis tekkis mõte, et miks ei võiks talle midagi tänutäheks teha. Tänada võid ju korduvalt, aga käegakatsutav on see-eest jääv,“ rääkis Lindam.

Ideed jagati Kadrina Kultuurikoja direktori Ahto-Lembit Lehtmetsaga, kes võttis projektist tuld kuuldes, et võimalus on luua ka midagi rohkemat, kui pelgalt kruvida metallplaat pingi peale. Kultuurikoja direktor lasi fantaasia lendu, kogudes ainest filmimaailmast, pidades nõu loovjuhist elukaaslase Kerstin Raidmaga ja kunstnik Teet Suurega.

Projekti kaasati ka Eesti Draamateatri vanemtisler ja filmifanaatik Toivo Sakk, kellega käidi Järva Jaani Kinomuuseumist toomas näidisteks vajalikke juppe, mille Kihleveres tegutsev ja Brek Metallitööde tegevjuht Rein Kaubi kokku keevitas.

Küsimusi võib küll tekitada, miks Kruusemendi pink Kadrina alevikku paigaldatakse. Lindami sõnul tehti see otsus pärast pikka arutelu ja otsustati, et kihelkonna keskuses leiab taies suuremat tähelepanu.

Muidugi sai kavasse ka filmivaatamine, vanameistri loomingust valiti teos „Naine kütab sauna“ ning näitamiskohaks loomulikult Kadrina Saunaklubi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid