Maalehe järelpärimise peale vastas mereväe teabeohvitser nooremleitnant Aleksander Espenberg, et merevägi kasutab võimalusi liitlastega ühisteks harjutusteks, mis tavaliselt toimuvad liitlaslaevade Eesti visiitidel.

Augusti alguses avanes võimalus aga hoopis teistmoodi koostöö harjutuseks. Nimelt viibisid juuli keskpaigast kuni augusti keskpaigani siin Suurbritannia kuningliku õhuväe sihtüksuse Odihami Boeing CH-47 Chinook helikopteri meeskonnad. Peamiselt toetasid nad õppustel Eestis olevat liitlaste maaväe kontingenti (NATO enhance Forward Presence), aga olid nad lahkesti nõus ka teiste üksustega harjutusi tegema, s.h mereväega.

„Meie laevad üldjuhul väikesaartel silduda ei saa ja juhul kui on vaja sinna midagi transportida, võib see osutuda keerukaks operatsiooniks. Seega merevägi otsustaski kasutada võimalust ja just seda liitlastega harjutada – raskeveose transporti õhu kaudu Vaindloo saarele,“ teatas Espenberg. Harjutus kulges edukalt ning nii liitlased kui meie mereväelased jäid samuti rahule, saades olulise kogemuse võrra rikkamaks.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid