Maalehe hoidisekonkursil on tunnustatud nii marineeritud kurke, kõrvitsat, suvikõrvitsat, punast sibulat kui ka hiirmelonit ehk mehhiko pisikurki.

Kasulik hapendamine

Eelmisel aastal suutis žüriid ja teisi huvilisi üllatada Juta Jöffert hapendatud ubadega. See hoidis oli tõesti väljapaistev, sest valmistajal oli õnnestunud säilitada aedubade meeldiv krõmpsuv struktuur ning lisada neile mõnusat hapusust ja vürtsikust.

Hapendamine näib küll väga lihtne, kuid tegelikkuses ei pruugi see minna üldse hoidistaja soove mööda. Väga lihtsalt võivad hapendatavad viljad muutuda pehmeks ja kaotada oma maitse. Jöffertil aga õnnestus neid karisid täielikult vältida.

Viimasel ajal on hapendatud ehk fermenteeritud toiduainete kasulikkusest tervisele palju räägitud ning selline säilitusviis kogub jälle populaarsust. Nimelt leidub hapendatud toitudes probiootilisi baktereid, mis mõjutavad positiivselt nii immuunsust kui ka ainevahetust ja parandavad seedimist.

Peaauhinnaks toidukuivati

Seega tasub taas kõik maitsvad retseptid meelde tuletada, viljad purki panna ja parimad saavutused Maalehe konkursile esitada.

Selleks tooge oma hoidised 19.–20. septembril kella 9–17 Maalehe klienditeenindusse Tallinnas Narva mnt 13 esimesel korrusel. Palume konkursile esitatud hoidisepurgile lisada selle koostis ja valmistamisjuhised ning autori nimi ja kontakttelefon.

Eesti parima kõigile suupärase hoidise selgitab välja asjatundjate žürii, mis koosneb peamiselt Põltsamaa toidutehnoloogidest.

Hoidisekonkursi peaauhinnaks on toidukuivati Põltsamaalt. Parim fermenteeritud hoidis saab eripreemia ning palju teisi auhindu ja üllatusi on välja pannud ka Fiskars ja Maaleht.

Retsept: Juta Jöfferti hapendatud oad

  • aedoakaunu

  • mustasõstra- ja kirsilehti

  • küüslauku

  • tilli

  • 1 l vett

  • 1 sl soola

Lasta hapneda kaks nädalat.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid